REKLAMApluszak
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Organizatorzy. )

Miasto Iława wspólnie z Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną zorganizowały w naszym mieście tzw. study tour dla dziennikarzy. Iławę poznawało dziesięciu redaktorów z pism i portali o tematyce kulinarnej i podróżniczej. Efektem będą poświęcone naszemu miastu publikacje w czasopismach i internecie.

Wizyta w Iławie, a także w Ostródzie oraz Krainie Kanału Elbląskiego odbywała się w dniach 13-15 maja. Wzięło w niej udział dziesięciu dziennikarzy z czasopism podróżniczych i kulinarnych oraz portali internetowych i blogów podróżniczych, w tym takich tytułów jak "Poznaj Świat", "Świat & Ludzie", "Kobieta i życie", "Magazyn Kuchnia", wp.pl, "Magazyn Pyszne", "Świat - Podróże i Kultura" oraz Evolution - blog Smaki Podróżowania.

- Pobyt w Iławie rozpoczęliśmy od kolacji w Starym Tartaku. Dziennikarze skosztowali tam m.in. szczupaka z Jezioraka i innych dań regionalnych - relacjonuje przebieg wizyty Dariusz Paczkowski, przewodnik, który opiekował się grupą. - Po kolacji odbyliśmy nocny spacer po Iławie i odwiedziliśmy starówkę, ratusz i fosę. Następnie wróciliśmy do hotelu promenadą nad Jeziorakiem. Dzień drugi rozpoczęliśmy od krótkiej wizyty w Szymbarku, a później, pomimo aury, która nie sprzyjała spacerom i pokazywaniu nowoczesnego oblicza miasta, zwiedziliśmy Port 110, "czerwony" kościół, starówkę za dnia, kinoteatr, ratusz, halę sportowo -widowiskową, amfiteatr, ulicę Niepodległości, Kuźnię Talentów nad Iławką oraz Grand Hotel Tiffi, gdzie dziennikarze wypili kawę i zwiedzali hotelowe pomieszczenia. Udaliśmy się też do Portu Iława i odbyliśmy rejs Bocianem. W programie znalazł się również spacer na Iławką i wizyta w Zielonym Zakątku, gdzie gospodarze uraczyli dziennikarzy pysznym poczęstunkiem.

Po południu gości odwieziono do Ostródy.

Efektem wizyty dziennikarzy w naszym mieście będzie cykl artykułów, które zachęcą turystów do przyjazdu do przepięknej stolicy Oberlandu.

Organizatorem wizyty była gmina miejska Iława we współpracy z Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną. Koszty podzielono po połowie.

Fot. Organizatorzy.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5243 sekundy