ZDZ
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

"Rodzina - tu wszystko się zaczyna" - pod takim hasłem organizowane są tegoroczne ogólnopolskie obchody Dni Rodziny. Gmina Iława tradycyjnie świętowała je na pełnym atrakcji festynie zorganizowanym w Gałdowie.

Gminne obchody Dni Rodziny połączono z uroczystościami związanymi z Dniem Strażaka. Zasłużonym druhom z tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej wręczono medale i odznaczenia i przekazano gratulacje. Obecny podczas uroczystości wójt Krzysztof Harmaciński podkreślił zaangażowanie ochotników w ochronę życia i mienia, ale przede wszystkim ich działania na rzecz dobra lokalnej społeczności często podejmowane kosztem własnego życia prywatnego.

Gospodynią festynu była dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gałdowie Anna Lewandowska. Zgodnie z praktykowaną już od kilku lat tradycją to właśnie miejscowa szkoła jest głównym organizatorem festynu. W przedsięwzięcie zaangażowali się również Gmina Iława i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Koło Gospodyń Wiejskich w Gałdowie oraz tutejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej i rada sołecka.

Różnorodne występy artystyczne, pyszna grochówka i pieczone na ognisku kiełbaski, kiermasz prac wykonanych własnoręcznie przez dzieci, rozstrzygnięcie szkolnych konkursów artystycznych i możliwość skosztowania wypieków przygotowanych przez mamy uczęszczających do szkoły uczniów - to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów atrakcji, które na plac przy tutejszej remizie przyciągnęły dzisiaj liczne rodziny z Gałdowa oraz innych okolicznych miejscowości.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7672 sekundy