REKLAMApluszak
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Na zdjęciu ubiegłoroczna edycja „Marszu dla Życia i Rodziny”.)

"Każde życie jest bezcenne" - pod takim hasłem ulicami Iławy przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 15 maja, o godzinie 15:00 na Starym Mieście.

Marsz odbędzie się w ramach Dnia Animacji Rodzin. Uczestnicy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą pod batutą kapelmistrza Rafała Krauze przemaszerują ze starówki do amfiteatru miejskiego, gdzie o godz. 15:30 rozpocznie się piknik rodzinny. Rodzina gromadzi się przy stole, więc dla wszystkich przygotowana będzie porcja strażackiej grochówki (OSP z Kazanic), a dla dzieci oczywiście słodycze.

Jako pierwsza wystąpi schola Gratia działająca przy parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. Następnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zajmie rodziny animacjami. Kolejnym punktem programu będzie koncert Gitary Niepokalanej, zespołu działającego przy Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Finałem imprezy będzie recital Mieczysława Szcześniaka, który rozpocznie się około godziny 17:00.

- Iławski Chrześcijański Dzień Animacji Rodzin jest przede wszystkim świętem rodzin. Stanowi okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem - mówią lokalni koordynatorzy akcji Barbara i Andrzej Chołaszczyńscy. - Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną, domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić - dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Podobne inicjatywy odbywają się w wielu miastach Polski od 11 lat.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny – Iławski Międzyparafialny Sztab Organizacyjny, parafie z Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAFabryka urody
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2969 sekundy