ZDZ
REKLAMAprofi

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Urokliwy kościółek w miasteczku Kose, które jest siedzibą gminy wiejskiej o takiej samej nazwie.)

W dniach 7-8 maja delegacja gminy wiejskiej Iława z wójtem Krzysztofem Harmacińskim na czele będzie przebywać w estońskim Kose. W planach na ten rok jest podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy tymi samorządami.

W związku z wyjazdem zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Iława z pytaniami dotyczącymi składu delegacji, programu wizyty i zakresu przyszłej współpracy partnerskiej. Wyczerpującej odpowiedzi udzielił nam Andrzej Brach, kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji.

Wizyta odbędzie się w dniach 7-8 maja. Wójt Krzysztof Harmaciński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy, kierownikami jednostek organizacyjnych oraz zespołem „Morawa” działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie będzie przebywał w Kose, 40 km od Tallina - stolicy Estonii, na zaproszenie mera tej gminy.

- Gmina Kose obchodzi swoje święto, połączone z inauguracją sezonu turystycznego - przybliża program wyjazdu Andrzej Brach. - Odbędzie się również wiosenny festiwal pn. „Kose zaprasza gości”. Warto podkreślić, że zespół „Morawa” został szczególnie wyróżniony, ponieważ wystąpi na scenie festiwalu jako gość specjalny. W programie wizyty przewidziano oficjalne spotkania, podczas których omówione zostaną główne obszary przyszłej współpracy partnerskiej. W projekcie umowy o współpracy będzie położony nacisk na przygotowywanie i realizację różnego rodzaju wspólnych projektów dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej. Współpraca dotyczyć będzie dziedzin związanych z zadaniami samorządu gminnego, a zwłaszcza oświatą, sportem, kulturą, turystyką, gospodarką komunalną, ochroną środowiska, opieką społeczną i działalnością organizacji pozarządowych.

Koszty wizyty ponosi strona estońska, korzystająca z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy strona estońska przyjedzie do gminy Iława z rewizytą. Szczegóły organizacyjne są dogrywane.

- Planujemy zaprosić delegację estońską w dniach 22-23 lipca b.r. na festiwal w Siemianach. 22 lipca możliwe będzie podpisanie umowy o współpracy - dodaje Andrzej Brach.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4976 sekundy