ZDZ
REKLAMAprofi

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

"Człowiek, który pokazywał Polakom Maradonę" - tak często mówi się o Marku Wielgusie, artyście, którego wystawę fotografii "W kadrze Marka" można bezpłatnie oglądać w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie.

Wernisaż wystawy był nie lada wydarzeniem. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli znakomici goście: wielokrotni reprezentanci Polski w piłce nożnej Stefan Majewski i Lesław Ćmikiewicz, a także komentator i dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek, który z niespotykaną pasją opowiadał o każdym z unikatowych zdjęć Marka Wielgusa.
O AUTORZE ZDJĘĆ [za Portem Śródlądowym w Iławie]:
Wystawa „W kadrze Marka” organizowana jest w 20-tą rocznicę tragicznej śmierci autora zdjęć – Marka Wielgusa – artysty, fotografika, właściciela pierwszego w Polsce Laboratorium Fotografii Profesjonalnej, posła na Sejm, przewodniczącego sejmowej Komisji do spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu.
Marek Wielgus w latach 1982 – 1990 był współpracownikiem tygodnika „Sportowiec”, a następnie wydawcą pisma sportowego „Mecz”. Jego największą pasją była fotografia sportowa, którą uprawiał przez wiele lat. Jako fotoreporter uczestniczył w czterech mistrzostwach świata w piłce nożnej. Plonem jego pobytu na turnieju w Hiszpanii była wystawa fotograficzna „Mundial bez akredytacji” eksponowana w ponad trzydziestu krajach.
Od roku 1995 był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, najbardziej masowego i najpopularniejszego sportu w Polsce. Zginął w katastrofie lotniczej w dniu 6 lutego 1996 roku u wybrzeży Dominikany.
Organizatorami wystawy „W kadrze Marka” są firma MAWI oraz Port Śródlądowy w Iławie, współorganizatorem – grupa Awangarda Miejska.
Wystawę oglądać można w godzinach pracy portu do 11 maja.
Fot. Info Iława. 

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3383 sekundy