REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2016, 08:25 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Powiatowe Targi Edukacyjne na stałe wpisały się już do kalendarza lokalnych wydarzeń organizowanych z myślą o uczniach. Dzisiaj w Iławie odbyła się już piąta edycja imprezy, która jest świetną okazją dla gimnazjalistów do zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu iławskiego oraz innych placówek oświatowych.

Gospodarzem targów był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Uczniów, którzy od godziny 11:00 licznie odwiedzali szkołę, przywitali starosta iławski Marek Polański i dyrektor "Żeromka" Roman Groszkowski.

Stoiska i informacje o swojej ofercie edukacyjnej przygotowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu iławskiego oraz inne placówki oświatowe. Młodzież mogła również porozmawiać z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Wśród atrakcji towarzyszących targom nie zabrakło występów muzycznych i tanecznych, pokazu sztuk walki oraz Festiwalu Nauki. Młodzież, która tego dnia odwiedziła "Żeromek" mogła m.in. wziąć udział w eksperymentach chemicznych i konkursach biologicznych, a także wykonać ćwiczenia językowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nie zabrakło także łamigłówek, gier komputerowych oraz historycznych przebieranek, dzięki którym młodzież w atmosferze zabawy zapoznaje się ze strojami obowiązującymi w różnych epokach. Organizatorzy przygotowali również stoisko kulinarne "Smaki Niemiec".

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~biały koń 1 ponad rok temu

    Można pęknąć ze śmiechu. Czym to szkoły z powiatu chcą przyciągnąć młodzież? Zero pomysłów na nasze dzieciaki. Gospodarzem jest szkoła, która nie załapuje się w żadnym rankingu (no chyba, że najgorszej szkoły). Wstyd panie starosto.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6129 sekundy