ZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2016, 14:01 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Izba Pamięci Jezioraka powstanie w jednym z pomieszczeń klubowego budynku na stadionie przy ulicy Sienkiewicza, w miejscu, gdzie jeszcze niedawno funkcjonował słynny i świetnie znany lokalnym kibicom klubowy bar. Obecnie trwają tu prace remontowe i adaptacyjne, które możliwe są dzięki finansowemu wsparciu z budżetu miasta oraz od prywatnych sponsorów, firm: ABS, Amex-Bączek, Zawbud, Szynaka, DrewGór oraz firmie przewozowej pana Kujawskiego.

- Rzeczywiście, obiekt przy ulicy Sienkiewicza zmienia swoje oblicze - mówi Marek Witkowski z ICSTiR. - Jubileusz 70-lecia Jezioraka to świetna okazja do tego, by uczcić działaczy, prezesów i piłkarzy, którzy tworzyli historię tego klubu. Marka "Jeziorak" wciąż żyje w świadomości wielu kibiców.

Kiedy można spodziewać się ukończenia tego projektu?

- Czas goni, wkrótce rusza runda wiosenna - mówi Marek Witkowski. - Chcielibyśmy zdążyć z otwarciem izby przed pierwszym meczem Jezioraka w tym sezonie. Będzie to spotkanie pucharowe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, które wstępnie zaplanowano na 2 lub 6 kwietnia.

Izba historii Jezioraka będzie miejscem dla ludzi piłki: działaczy, trenerów, zawodników, zarówno byłych, jak i obecnych, oraz kibiców. Izba będzie pełniła także funkcję sali konferencyjnej.

- Będzie tu można powspominać stare dobre czasy, obejrzeć pamiątki i zdjęcia, porozmawiać - dodaje Marek Witkowski. - Z pewnością nie zabraknie wzruszeń, zwłaszcza dla starszych kibiców.

Na zakończenie przekazujemy gorący apel pomysłodawców akcji skierowany do kibiców. Wy również możecie przyczynić się do tego, by izba pamięci Jezioraka była miejscem pełnym wartościowych i ciekawych pamiątek. W imieniu inicjatorów zachęcamy do przekazywania szalików, koszulek i innych przedmiotów w barwach biało-niebieskich. Mile widziane są również archiwalne wycinki prasowe i unikatowe zdjęcia, które zostaną zeskanowane i zwrócone. Wszelkie przedmioty przekazywać można w siedzibie Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji przy ulicy Niepodległości w Iławie.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iza 1 ponad rok temu

    Niech (.... ....) odda to, co naprodukował dla jezioraka i potem sprzedawał za grube pieniądze.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3205 sekundy