REKLAMAprofi
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2016, 09:59 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

We wtorek, 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iławie odbył się III Marsz upamiętniający żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

W roku ubiegłym w marszu wzięło udział około 100 osób. Tym razem inicjatywa upamiętnienia w Iławie Żołnierzy Wyklętych zgromadziła przed ratuszem ponad dwukrotnie większą grupę. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli organizacji prawicowych, które są organizatorami przedsięwzięcia: Iławskich Patriotów, Ruchu Narodowego oraz ONR Iława. W marszu udział wzięli również członkowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, m.in. przewodniczący struktur powiatowych PiS Henryk Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie Wojciech Szymański i radny miejski Wiesław Burdyński. Nie zabrakło także przedstawicieli środowiska kibiców.

Sam marsz poprzedziła msza święta w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego. Następnie uczestnicy przemaszerowali chodnikami wzdłuż ulic Niepodległości, Królowej Jadwigi, Jana III Sobieskiego, Smolki, Marii Curie-Skłodowskiej i 1 Maja. Wydarzenie przebiegło spokojnie i bez żadnych incydentów. Dobiegło końca przy murze więziennym, gdzie miało miejsce krótkie wystąpienie Łukasza Tulwińskiego, jednego z organizatorów. Uczestnicy rozeszli się po odśpiewaniu hymnu narodowego.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~takija 2 ponad rok temu

    Moim zdaniem transparent pis byl absolutnie nie na miejscu. Iławscy "działacze" widocznie nie rozumieją w czym uczestniczyli. Jestem pewien, że żaden z wyklętych nie zgodziłby się na zaszufladkowanie polityczne, tym bardziej, że dzisiejszy poziom polityczny jest jaki jest. Z marszu i być może niedługo święta państwowego zrobiono sobie słup reklamowy. Moim zdaniem, wyrazem szacunku do Wyklętych byłoby zostawienie banerów reklamowych w domu a zabranie ze sobą flagi narodowej. Podejrzewam, że to bardziej podobałoby się bohaterom. Ale do tego trzeba dorosnąć.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~iławianin 1 ponad rok temu

    Serdecznej uwadze wszystkich iławskich miłośników tzw. żołnierzy wyklętych wywodzących się z oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych polecam pouczającą lekturę strony https://zolnierzeprzekleci.wor... Może zawarte tam informacje o prawdziwych "osiągnięciach" ich "idoli" dadzą czytelnikom nieco do myślenia? Co prawda nadzieja na to jest skromna, ale może jednak odniesie choć jakieś równie skromne skutki? A to już będzie dużo jak na ich możliwości percepcji obiektywnej prawdy historycznej. Osobiście zaś polecam te informacje wnikliwej refleksji pana Łukasza Tulwińskiego, który jak wiadomo, że bezgranicznym znawcą najnowszej, jedynie "prawdziwej" historii Polski. Miłej lektury panie Łukaszu...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7092 sekundy