REKLAMAPanczen1
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

W wielu polskich miastach już po raz czwarty odbywa się dzisiaj bieg "Tropem Wilczym" poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Suszu w jego pierwszej edycji wzięło udział ponad 100 osób. Organizatorzy zapowiadają, że inicjatywa będzie kontynuowana.

"Tropem Wilczym" – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. W Suszu lokalnym koordynatorem ogólnopolskiej inicjatywy było Centrum Sportu i Rekreacji. Na linii startu pierwszego z dwóch zorganizowanych dzisiaj biegów, biegu pamięci na 1,9 km, stanęło dzisiaj ponad 100 osób. Duża część z nich po chwili pobiegła także na bardziej wymagającym dystansie 5,7 km wokół Jeziora Suskiego.

Wśród kobiet najszybsze były: Monika Kołatka, Anna Kołatka i Dorota Wrońska, natomiast wśród mężczyzn miejsca na podium zdobyli: Karol Kaczmarczyk, Stanisław Dąbrowski oraz Rafał Szczecina. Dodatkowo wyróżniono najmłodszego uczestnika biegu (rocznik 2008) Karola Badaszewskiego, najstarszego mężczyznę (rocznik 1947) Andrzeja Grabkowskiego oraz najstarszą kobietę (rocznik 1970) Bożenę Lulińską.

Nie zabrakło pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników biegu, a najlepszych w poszczególnych kategoriach nagrodzono także pucharami. Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę i zaprosili wszystkich chętnych na wspólną kąpiel w jeziorze.

- Za rok zorganizujemy kolejną edycję biegu "Tropem Wilczym". Mamy nadzieję, że wtedy będzie nas jeszcze więcej - zapowiedział podczas wydarzenia dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu Jarosław Piechotka.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4117 sekundy