(Fot. Archiwum klubu. )

W drugim spotkaniu kontrolnym rozegranym przez ekipę iławskiego Jezioraka zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego. Niestety pod koniec spotkania drużyna ITR-u straciła koncentrację i roztrwoniła trzybramkowe prowadzenie, ostatecznie remisując z Ewingami Zalewo 5:5.

To był mecz o dwóch obliczach - tak obserwatorzy komentowali sobotni, rozegrany na stadionie w Iławie sparing. Do przerwy iławianie grali bardzo dobrze i prowadzili 3:1. W 59. minucie było już 5:2 i zanosiło się na łatwe zwycięstwo ,,B”-klasowej ekipy nad sparingpartnerem z okręgówki. Ten scenariusz się jednak nie ziścił, a zamiast niego kibice obserwowali niekorzystną metamorfozę gospodarzy. Goście, wykorzystując dekoncentrację w szeregach ITR-u, jak rasowy bokser zaczęli punktować iławian i na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadzili do remisu. Cała przewaga Jezioraka legła w gruzach. A szkoda, bo podopieczni Wojciecha Figurskiego mogli odnieść bardzo podbudowujące zwycięstwo.

ITR Jeziorak Iława – Ewingi Zalewo 5:5

30 min. Bartłomiej Mićko 0:1
38 min. Daniel Madej 1:1
40 min. Wojciech Figurski 2:1
42 min. Dominik Wojciechowski 3:1
49 min. Daniel Madej 4:1
55 min. Paweł KamińskI 4:2
59 min. Daniel Madej 5:2
78 min. Wojciech Najmowicz 5:3
80 min. Łukasz Czerniak 5:4
88 min. Paweł Kamiński 5:5

Składy:

Jeziorak Iława: Sobiech, Ostanek, Kressin, Adamek, Burny, Madej, Ćwikliński, Figurski, Wojciechowski, Parulis, Łukaszewski oraz Kuchnik, Kaszlewicz, Ciurkowski, Sbikowski, Gajewski, Benc, Owczarek, Rzeźnikiewicz, Krajewski.

Ewingi Zalewo: Szramowski, Sowa, zawodnik testowany, Klonowski, Mićko, Wroniak, Najmowicz, Kamiński, Świerszcz, Frygier oraz Czerniak, Śmigielski, Bojarski, Gradys, Michałowski, Kirszanowski.