wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2016, 10:32

(Fot. Archiwum MKS-u Zryw-Volley Iława.)

Po raz czwarty z rzędu juniorki MKS-u ZRYW-VOLLEY Iława sięgnęły po tytuł mistrzowski w Lidze Wojewódzkiej. Nasze siatkarki dokonały tego w niedzielę, 24 stycznia, wygrywając przed własną publicznością z MKS TRUSO Elbląg 3:1.

Już przed meczem było wiadomo, że tylko zwycięstwo bez straty seta lub 3:1 (tu decydowała tzw. "mała tabela") dawało naszym zawodniczkom szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Każdy inny wynik premiował siatkarki z Elbląga. Oba zespoły sympatykom w Iławie zademonstrowały świetne sportowe widowisko. To była siatkarska bitwa o każdy centymetr boiska, a każdy błąd był skrzętnie wykorzystywany przez zespół przeciwny. Bardzo dramatyczny przebieg miał trzeci set, w którym siatkarki z Elbląga trzy razy miały piłki setowe dające im wygranie seta i mistrzostwo w klasyfikacji końcowej ligi. Siatkarki Zrywu udowodniły, że są zespołem z charakterem, wytrzymały presję i skutecznie zakończyły tę partię, wygrywając 29:27.

Czwarty set był już rozgrywany pod dyktando juniorek z Iławy, które od początku do końca kontrolowały przebieg gry i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1. Po chwili sędzia główny po przeliczeniu punktów zdobytych i straconych w obu meczach ogłosił, że siedem małych punktów zadecydowało o zwycięstwie w rozgrywkach ligowych juniorek MKS-u ZRYW-VOLLEY Iława. Prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzy Mróz wręczył dyplomy, puchary i medale za Mistrzostwa Województwa.

- Cieszy dobra gra, zwycięstwo i zdobycie po raz czwarty z rzędu mistrzostwa - komentuje trener Zrywu Mieczysław Pietroczuk. - Zespół juniorek Truso robi bardzo duże postępy, głównie za sprawą gry w rozgrywkach II Ligi PZPS. My w tym sezonie po dużej przebudowie zespołu i po stabilizacji w grze straciliśmy kontuzjowaną Martę Pietroczuk. Dlatego szczerze gratuluję dziewczętom, że potrafiły się wznieść na wyżyny swoich umiejętności i rozegrały takie dobre zawody. Teraz już myślami jesteśmy w przygotowaniach i w walce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek. Już wiemy, że turniej odbędzie się w dniach 25 - 28 lutego 2016 roku. Zagramy w grupie piątej, a gospodarzem turnieju będzie mistrz ligi województwa pomorskiego.

Juniorki Zrywu zagrają w podgrupie "A", ich rywalkami będą kujawsko-pomorskie II i pomorskie III, w podgrupie "B" zagrają: pomorskie I - gospodarz, zachodniopomorskie II oraz lubuskie III.

MKS ZRYW-VOLLEY Iława : MKS TRUSO Elbląg 3:1 (25:21, 18:25, 29:27, 25:19)

JUNIORKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Laura NOWOTNIK - kapitan zespołu, Joanna KARPIŃSKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Monika GORZKA, Natalia MEJKA, Anna GRAJEWSKA, Iwona KULIŃSKA - libero

oraz Aleksandra BLUDAU, Zuzanna ŚWIĘTOCHOWSKA, Weronika WRZESIŃSKA.

Trenerzy: Mieczysław i Małgorzata PIETROCZUK.