ZDZ
REKLAMAAldortax

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2016, 11:50

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Ścieżka rowerowa wzdłuż drogi Iława-Sampława.)

Rowerzystka zgłosiła nam problem dotyczący odśnieżania ścieżki rowerowej położonej wzdłuż odcinka drogi wojewódzkiej z Iławy do Sampławy. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami zarządcy ścieżki, by ustalić, jaki standard zimowego utrzymania obecnie tam obowiązuje. Administrator zapewnia, że ciąg rowerowy jest objęty odśnieżaniem i podaje numer telefonu, pod który należy zgłosić służbom taką potrzebę.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymaliśmy sygnał od czytelniczki w sprawie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż drogi w kierunku Sampławy.

- Ścieżka została zapomniana przez osoby odpowiedzialne za odśnieżanie - pisze rowerzystka. - W zeszłym roku, gdy przyszła zima, ścieżka ani razu nie była odśnieżona pomimo tego, że ludzie z niej korzystali. Obawiam się, że w tym roku będzie tak samo. Jazda po tak zaśnieżonej ścieżce jest nie tylko niebezpieczna, ale czasami po prostu niemożliwa. Niestety ja muszę korzystać z tej ścieżki, ponieważ nie mam innego środka transportu do szkoły. Do pracy lub po prostu do miasta jeździ nią też wiele innych osób. 

Administratorem drogi i biegnącej obok ścieżki jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zapytaliśmy więc przedstawicieli jednostki odpowiedzialnej o to, jaki standard zimowego utrzymania obowiązuje w tym miejscu.

- Zimowe utrzymane drogi wojewódzkiej nr 536 na odcinku Iława-Lubawa zlecone jest zewnętrznemu podmiotowi - poinformował nas rzecznik ZDW w Olsztynie. - Umowa z wykonawcą obejmuje zimowe utrzymanie ciągów rowerowych. W związku z powyższym ewentualną potrzebę odśnieżenia ścieżki rowerowej należy zgłaszać do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nidzicy.

Właściwy numer telefonu to (089) 625-21-56.

Fot. Info Iława. Zdjęcie z wtorku, 12 stycznia. Ścieżka była tego dnia odśnieżona. Czy w stopniu wystarczającym, by rzeczywiście móc się po niej poruszać rowerem? To najlepiej potrafią ocenić sami użytkownicy.REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.308 sekundy