REKLAMAPanczen1
REKLAMAZielona aleja

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie kontynuuje piękną tradycję wigilijnych spotkań, podczas których przy wspólnym stole zasiadają nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, a także przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych i inni zaproszeni goście.

Tradycję spotkań opłatkowych w szkole w Gałdowie zapoczątkowała poprzednia dyrektor placówki Maria Froń-Zakrzewska, a kontynuuje jej następczyni Anna Lewandowska. Zwyczaj na stałe wpisał się już w przedświąteczny szkolny kalendarz.

W wigilijnym spotkaniu chętnie i tłumnie uczestniczą rodzice, nigdy nie brakuje też Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, który na zaproszenie dyrekcji placówki uczestniczył w spotkaniu również tym razem.

W świąteczny nastrój wprowadziło gości dzisiejszej wigilii jasełkowe przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły. Nie zabrakło pięknej polskiej tradycji dzielenia się opłatkiem i składania sobie wzajemnie świątecznych i noworocznych życzeń. Było też coś dla ciała: tradycyjny wigilijny barszcz i pierogi z kapustą i grzybami, a także słodki poczęstunek.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, a uczniom szkoły rozdano świąteczne paczki ze słodkościami.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3004 sekundy