REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum klubu GKS Wikielec.)

W świetlicy wiejskiej w Szymbarku odbyło się tradycyjne grudniowe spotkanie podsumowujące działalność i osiągnięcia sportu wiejskiego działającego w ramach Ludowych Zespołów Sportowych.

Głównym organizatorem spotkania był miejscowy klub GKS LZS Szymbark, a uczestniczyli w nim działacze GZ LZS gminy Iława, wójt Krzysztof Harmaciński i zaproszeni goście.

- W 2015 r. zorganizowano i przeprowadzono około 40 imprez sportowych i sportowo–rekreacyjnych - podsumowywał rok prezes LZS w gminie Iława Piotr Matysiak. - LZS otrzymał dotacje na ten cel w wysokości prawie 47 tys. złotych. Sportowcy z gminy Iława zdobyli wiele czołowych miejsc w zawodach wojewódzkich.

Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżnień za dobrą współpracę z LZS, duży wkład pracy w rozwój sportu w gminie Iława oraz pomoc w organizacji zawodów sportowych. Otrzymali je Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Mariusz Jajkowski z Wikielca, Wiesław Mendik z Rudzienic oraz Małgorzata Pawłowska i Bogdan Pawłowski ze Szkoły Podstawowej w Wikielcu.

- Bardzo się cieszę, że sport w gminie Iława świetnie się rozwija - mówił podczas uroczystości wójt Krzysztof Harmaciński. - Wyniki sportowe osiągane przez naszych zawodników na arenie wojewódzkiej są często nagradzane medalami i wysokimi miejscami w zawodach. Piłkarze GKS-u Wikielec grają w trzeciej lidze piłkarskiej, w klasie okręgowej grają zawodnicy Czarnych Rudzienice, zaś liderem w A-klasie jest zespół z Frednowych. Są także zespoły Osy Ząbrowo (A-klasa) i B- klasowy GKS Szymbark.

Pod względem sportowym gmina Iława od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce województwa.

Fot. Archiwum GKS-u Wikielec.

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAkik2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5414 sekundy