REKLAMAPanczen1
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Redakcja portalu Info Iława dotarła do informacji, że ogromne połacie ziemi rolnej położone na terenie gmin Iława oraz Susz wrócą do zasobów Skarbu Państwa. Informacje te potwierdza oficjalnie rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Olsztynie.

Mowa o wartych miliony złotych ziemiach rolnych położonych na terenie gmin Susz i Iława. Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie dokona zakupu 252,84 ha w Kamieńcu i Dąbrówce w gminie Susz oraz łącznie 426,95 ha w gminie Iława (w tym w obrębie Szymbark - 53,5 ha, w obrębie Kamionka - 216 ha i w obrębie Szczepkowo - 157,37 ha). Wymienione ziemie położone na terenie gminy Iława są obecnie własnością spółki Wild Szymbark z siedzibą w Kamionce.

- Zakup nieruchomości rolnych zostanie dokonany zgodnie z art. 3 ust. 4 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (z 11 kwietnia 2003 roku) w ramach prawa pierwokupu - informuje Zdzisław Szymocha, rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Olsztynie.

Wartość nieruchomości nieoficjalnie szacuje się na około 30 milionów złotych, ale, jak zaznacza Zdzisław Szymocha, przed sfinalizowaniem transakcji ziemie zostaną wycenione przez niezależnego państwowego rzeczoznawcę.

Ich zakup przez Agencję Nieruchomości Rolnych będzie oznaczał, że ziemie wrócą do zasobów Skarbu Państwa. W przyszłości będą je mogli kupić indywidualni polscy rolnicy, ale zanim będzie to możliwe, trzeba będzie przeprowadzić długotrwałe procedury.

Planowany zakup ma związek z aktualną polityką państwa zmierzającą do sprawowania kontroli nad obrotem ziemią rolną.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2735 sekundy