REKLAMASadek2
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

W piątkowy wieczór swoje obrazy zaprezentował w iławskiej Galerii "na wprost" Jarosław Jaśnikowski, jeden z najbardziej znanych polskich artystów malarzy reprezentujących nurt surrealistyczny.

Wernisaż wystawy Jarosława Jaśnikowskiego przyciągnął do Galerii "na wprost" kilkadziesiąt osób, mieszkańców Iławy, w tym reprezentantów lokalnych środowisk artystycznych, ale także kolekcjonera dzieł sztuki z Bydgoszczy, który przyjechał do Iławy specjalnie na wystawę. Publiczność długo przyglądała się surrealistycznym pracom, na których widać fascynację artysty latającymi machinami, parowozami i innymi pojazdami z przełomu XIX i XX wieku. Chętnie też korzystano z możliwości spotkania i dyskusji z autorem prezentowanych prac.

Jarosław Jaśnikowski

Artysta malarz, urodził się w Legnicy w 1976 roku. Malarstwem zajmuje się od 1991 roku. Swoje pierwsze kroki na drodze twórczej stawiał po okiem legnickiej pedagog Mirosławy Lickiewicz. Za osiągnięcia artystyczne został uhonorowany w 1994 roku nagrodą Prezydenta Legnicy. W 1998 roku, pod wpływem wystawy Wojciecha Siudmaka w legnickim Muzeum Miedzi, Jaśnikowski postanawia poświęcić się surrealizmowi. W tym samym roku rozpoczyna naukę w głogowskim Studium Sztuk Plastycznych, gdzie w 2001 roku, pod kierunkiem wybitnego głogowskiego artysty malarza Telemacha Pilitsidisa, broni dyplom z malarstwa. Od tego czasu artysta konsekwentnie buduje swoją pozycję w polskim środowisku artystów związanych z Realizmem Magicznym. Jego obrazy są prezentowane obok prac takich artystów jak Olbiński, Sętowski, Kołpanowicz, Yerka, czy Beksiński. Zamiłowanie Jaśnikowskiego do parowozów, machin latających i wszelkich pojazdów z przełomu XIX i XX wieku zaowocowało wieloma obrazami tworzonymi w klimatach steampunku. Artysta jest obecnie uważany za najbardziej znanego reprezentanta tego nurtu w polskim malarstwie. Jaśnikowski ma na swoim koncie blisko 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w stałych ekspozycjach wielu polskich galerii, a także w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAHullo3

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4243 sekundy