wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2017, 11:06 komentarzy 1

(Fot. Archiwum GKS-u Wikielec. )

W świetlicy wiejskiej w Wikielcu uroczyście podsumowano sezon piłkarski. W dorocznym sportowym święcie, czyli balu sportowca, wzięło udział ponad 100 osób, wśród nich zarząd klubu, piłkarze i trenerzy wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni goście.

Spotkanie było okazją do wręczenia sponsorom i trenerom pamiątkowych pucharów. Najwięksi sponsorzy to oczywiście gmina Iława i wójt Krzysztof Harmaciński oraz firma Rolimpex SA. Doceniono też pracę trenerów wszystkich grup działających w klubie.

Do tańca uczestnikom zabawy przygrywał zespół Andre.

Wyróżnienia dla trenerów:

Trener seniorów III ligi Andrzej Biedrzycki. Jego zespół zdobył 19 punktów i zajmuje 13. miejsce w rozgrywkach. Dorobek zespołu w III lidze to 29 bramek strzelonych i 36 straconych (5 zwycięstw, 4 remisy i 10 porażek).

Trener juniorów GKS-u Wikielec Jarosław Płoski. Jego zespół w lidze wojewódzkiej zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 18 punktów. Trener z zespołem U-16 na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Futsalu w Toruniu w tym roku zdobył wicemistrzostwo Polski. Już niebawem (w styczniu) jego zespół U-18 będzie walczył w turnieju eliminacyjnym w Lubawie, gdzie stawką będzie kwalifikacja do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Trener trampkarzy GKS-u Piotr Lange. W rozgrywkach ligi wojewódzkiej ekipa z Wikielca zajmuje IV miejsce z dorobkiem 26 pkt. Trener Lange, prowadząc wspólnie z trenerem Demczakiem zespół U-14, awansował do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, który odbędzie się w Bielsku Białej.

Trener młodzików GKS-u Wikielec Tomasz Demczak. Jego zespół U-14 w tym roku w Białymstoku wywalczył ósme miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu, w kategorii U-10 zajął III miejsce w Mistrzostwach Województwa, natomiast w czerwcu jego grupa ORLIK zdobyła w Wikielcu Mistrzostwo Województwa.

Tomasz Radziński aktualnie prowadzi zespół ORLIK GKS Wikielec. Jego zespół w finale Wojewódzkim w Elblągu uplasował się na XII miejscu.

Remigiusz Sobociński, trener Żaków. ,,Remi” od sierpnia prowadzi zespół, który gra w rozgrywkach ligi żaków.

Adam Klinicki - trener zespołu dziewcząt, które występują w III lidze. Ta sekcja piłkarska została przejęta z Jezioraka Iława, dziewczyny z GKS-u Wikielec są regularnie powoływane do kadry wojewódzkiej kobiet.

Trener Klinicki z zespołem dziewcząt z rocznika 2002 w Samborowie wywalczył II miejsce w Finale Wojewódzkim ,,Mała piłkarska kadra czeka”. W III lidze GKS Wikielec plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Paweł Szkamelski - trener młodzików, gr. 2, jego zespół uczestniczy w rozgrywkach ligowych.
Piotr Dymowski - prowadził grupę młodzieżową. W GKS-ie jest trenerem lidera, rezerw GKS-u Wikielec/Frednowy.