REKLAMAFigura
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2015, 18:29 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Michał Rohde.)

Uruchomienie portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach jest już na ostatniej prostej - regionalne lotnisko pierwszych pasażerów obsłuży już w styczniu przyszłego roku. To szansa na rozwój turystyki w całym regionie, w tym przede wszystkim nad Jeziorakiem - uważają pracownicy Portu Śródlądowego w Iławie, którzy nawiązali już z lotniskiem współpracę marketingową.

- Otwarcie lotniska w Szymanach będzie miało duże znaczenie dla rozwoju turystyki w całym regionie Warmii i Mazur. Chcemy połączyć siły, by przyciągnąć do nas jak największą liczbę turystów, a z tej grupy - jak najwięcej osób nad Jeziorak - mówi Michał Młotek, który w Porcie Iława odpowiedzialny jest za promocję.

Strony nawiązały już współpracę. Pierwsze spotkanie odbyło się 18 listopada. Uczestniczyli w nim przedstawiciele pionu marketingu portu lotniczego, Starosta Iławski Marek Polański i Michał Młotek.

- Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy lotniska z podmiotami świadczącymi usługi w obszarze turystyki z terenu powiatu iławskiego oraz, a może przede wszystkim, lotniska z portem śródlądowym - dodaje Michał Młotek.

Są już pierwsze wymierne rezultaty - wiadomo na pewno, że na lotnisku pojawią się reklamy portu śródlądowego, zachęcające do przyjazdu nad Jeziorak i korzystania z usług i atrakcji portu.

17 grudnia w iławskim porcie odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem przedstawicieli lotniska, a także Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i podmiotów świadczących usługi turystyczne pod hasłem "Samolotem nad Jeziorak, statkiem po Jezioraku". Jego celem będzie skoordynowanie współpracy wymienionych podmiotów.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Radek 1 ponad rok temuocena: 100% 

    To już nie lepiej robić promocję na lotnisku w Gdańsku? Różnica w odległości niewielka, a jeśli w Szymanach będzie taki ruch jak na lotnisku w Radomiu to już widzę te tłumy turystów.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3174 sekundy