ZDZ
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 09:25

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. km-forum.com.pl.)

Za naszym pośrednictwem czytelnik, pasażer Zakładu Komunikacji Miejskiej, wnioskuje o zmianę rozkładu jazdy linii nr 3 z ulicy Skłodowskiej do Nowej Wsi tak, by dojeżdżający na drugą zmianę pracownicy mogli sprawnie dojechać do pracy i wrócić do domu. Z prośbą o komentarz i ustosunkowanie się do tego postulatu zwróciliśmy się do Andrzeja Orzechowskiego, prezesa ZKM w Iławie.

- Niedawno zakupiłem bilet miesięczny i zacząłem jeździć autobusem do pracy do Nowej Wsi - czytamy w liście naszego czytelnika. - Rano autobus z ulicy Skłodowskiej pasuje, ale później "jest Meksyk". Z powrotem z przystanku przy fabryce mebli autobus odjeżdża o godzinie 14:08 (w soboty o 14:07), więc nie ma szans, żeby po skończeniu pracy na drugiej zmianie na niego zdążyć. Poza tym kierowcy często przyjeżdżają kilka minut prędzej. Czy ten autobus nie mógłby odjeżdżać około 14:20? Wtedy pracownicy by zdążyli. To samo dotyczy dojazdu na drugą zmianę. Autobus dojeżdża na przystanek koło Logistyka o 13:58, więc jest już za późno, żeby zdążyć na 14:00 do pracy. Na Osiedle Lubawskie są tak fajnie dopasowane autobusy dla ludzi, którzy dojeżdżają do pracy i wracają, a do Nowej Wsi pasuje tylko jeden autobus rano na pierwszą zmianę.

Przedstawionym przez naszego czytelnika problemem zainteresowaliśmy Andrzeja Orzechowskiego, prezesa Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie.

- Z naszej strony zawsze jest pełna wola współpracy z pasażerami i zależy nam na tym, by nasza oferta odpowiadała potrzebom mieszkańców - odpowiedział prezes Orzechowski. - W tym konkretnym przypadku, po przeanalizowaniu rozkładu jazdy, sugerowałbym skorzystanie z linii numer 7, która z ulicy Skłodowskiej odjeżdża o godzinie 13:31, a na przystanku na ulicy Ostródzkiej (tam, gdzie linia numer 3 dojeżdża o 13:58 - przyp. red.) jest o godzinie 13:45. W odniesieniu do podróży powrotnej kolejny autobus linii numer 3 odjeżdża obecnie o 14:37. Przyjrzymy się możliwości wprowadzenia w tym zakresie zmian.

Jednocześnie prezes Orzechowski wyjaśnia, że korekty rozkładu wymagają dokładnej analizy i czasu.

- Proszę pamiętać, że z każdej linii korzystają różne grupy pasażerów i może się zdarzyć tak, że zmiany korzystne dla jednych będą niekorzystne dla drugich, np. dla dojeżdżających do szkół uczniów - mówi. - Poza tym, by zmienić rozkład kursowania autobusów, Zakład Komunikacji Miejskiej musi m.in. przedłożyć w Urzędzie Miasta dokumentację od administratorów poszczególnych dróg, przez które przebiega dana linia i na każdorazową zmianę uzyskać zgodę burmistrza.

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8213 sekundy