REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2015, 09:05

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Albert Busko)

Ustanowione przez Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży w roku 2016 roku odbędą się w Krakowie. Na Warmii i Mazurach goszczą obecnie podarowane przez papieża Polaka symbole tego wydarzenia. Wkrótce Krzyż Młodych i ikona Matki Bożej trafią również do Iławy oraz do Susza.

W 2016 roku to polskie miasto, Kraków, będzie gościło młodzież z całego świata i papieża Franciszka, którzy spotkają się tam na Światowych Dniach Młodzieży. Podarowane przez papieża Jana Pawła II symbole tego wydarzenia, krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, goszczą obecnie na Warmii i Mazurach, a wkrótce odwiedzą parafie w Iławie i Suszu.

Przekazanie symboli do Iławy będzie miało miejsce około godziny 19:00 w środę, 25 listopada. Na godzinę 20:00 zaplanowane jest wprowadzenie symboli do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo z udziałem iławskiej młodzieży zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W czwartek, 26 listopada, o godzinie 8:30 nastąpi przekazanie symboli do Zakładu Karnego w Iławie, a o godzinie 15:00 - do parafii pw. Świętego Brata Alberta w Iławie, gdzie do godziny 17:00 przewidziana jest możliwość indywidualnego czuwania przy krzyżu i ikonie, o 17:00 rozpocznie się nabożeństwo, a o 18:00 - msza święta na pożegnanie symboli. Około godziny 19:00 symbole przejmą duszpasterze i młodzież z Susza (w kościele pw. Św. Rozalii). W piątek, 27 listopada, w tym samym miejscu odbędą się dwie msze święte: o godzinie 7:00 i 12:00.

Następnie Symbole Światowych Dni Młodzieży zostaną przekazane do Elbląga.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3938 sekundy