REKLAMApluszak
REKLAMAprofi

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Od wykonania wspólnej pamiątkowej fotografii rozpoczęła się inaugurująca obchody 70-lecia "Jedynki" uroczystość zakopania na dziedzińcu szkoły Kapsuły Czasu. Podczas okolicznościowych przemówień zdjęcie zostało wywołane i trafiło do kapsuły wspólnie z innymi, licznymi pamiątkami dla potomnych.

Społeczność iławskiego Samorządowego Gimnazjum nr 1 miała oryginalny pomysł na inaugurację jubileuszu 70-lecia szkoły. W piątek, 6 listopada, na dziedzińcu szkoły odbyła się uroczystość zakopania Kapsuły Czasu. Wcześniej umieszczono w niej listy, pamiątki, prace plastyczne i literackie, a także fotografie i upominki, które przynieśli ze sobą liczni goście uroczystości. W inauguracji jubileuszu dyrekcji, pracownikom i uczniom "Jedynki" towarzyszyli przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej oraz iławskich szkół i instytucji publicznych, a także przyjaciele i sponsorzy gimnazjum. Każdy przyniósł ze sobą coś, co - miejmy nadzieję - w dobrym stanie przetrwa najbliższe trzy dekady i dla następnych pokoleń będzie żywym i ciekawym świadectwem historii.

- Dziś nasza szkoła zyskuje nowy, ponadczasowy wymiar - mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Aleksandra Skubij. - Dzięki Kapsule Czasu możemy połączyć przeszłość z teraźniejszością i stworzyć most do przyszłości. Nasi następcy otworzą kapsułę za 30 lat, gdy szkoła będzie obchodziła jubileusz 100-lecia.

Kapsuła Czasu - 70-lecie "Jedynki". Zobacz zdjęcia (fot. Info Iława):

(Zobacz też krótką relację wideo z tego wydarzenia: LINK).

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3302 sekundy