REKLAMAprofi
REKLAMAPellet

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:34 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Wysłużony Renault Kangoo należący do Straży Miejskiej w Iławie. )

Czy Straż Miejska doczeka się nowego samochodu? Na razie niewiele na to wskazuje, choć o to, by wysłużonego Renault Kangoo zastąpić nowym autem, ponownie apelowała ostatnio radna Elżbieta Prasek.

- Gdy reorganizowano Straż Miejską i przeniesiono ją w struktury Urzędu Miasta, zapowiadano, że dla straży będzie więcej pieniędzy - mówiła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie radna Elżbieta Prasek. - Chciałabym przypomnieć o wysłużonym samochodzie, którym jeżdżą nasi strażnicy. Czy nie pora kupić nowe auto?

Na zapytanie odpowiadał burmistrz Adam Żyliński.

- Zmiana struktury organizacyjnej Straży Miejskiej rzeczywiście wiąże się z oszczędnościami, ale nikt nie zapowiadał, że te środki przekażemy bezpośrednio na potrzeby tej formacji - sprecyzował burmistrz i przyznał, że "nie wyrywa się do zakupu nowego samochodu dla Straży Miejskiej".

Na razie przełomu w tej sprawie nic zatem nie zapowiada.

Tymczasem kierowana przez kobietę formacja (komendantem jest Magdalena Woś) zbiera w Iławie coraz lepsze recenzje swojej pracy.

- Straż Miejska coraz bardziej mi się podoba i odzyskuje dobre notowania - ocenił podczas sesji burmistrz Żyliński.

Fot. Archiwum własne. O potrzeby Straży Miejskiej na forum Rady Miejskiej w Iławie konsekwentnie upomina się radna Elżbieta Prasek.

REKLAMAPS QUALITY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~bb 3 ponad rok temu

  do E.Polkowska. Niby jakie starania ?? Ja nie widze w ich pracy nic oprocz paru przejazdzek przez miasto, ewentualnie kurs na plaze i powrot pod ratusz. Jakie zagrozenia moze pani napotkac spacerujac po miescie ? Chyba nic z czym nie moze sobie poradzic policja. Straz miejska to taki sztuczny etat dla leniów, zeby tylko wydac publiczne pieniadze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yuy 2 ponad rok temu

  Te nieroby powinny na piechotę miasto patrolować . za robotę weźcie bo wszystko zrzucacie na barki policji .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~E.Polkowska 1 ponad rok temu

  Nie rozumiem dlaczego straz miejska nie ma dostac dobrego samochodu. Ten jest juz wyeksploatowany, zacznie sie psuc i warto sie zastanowic nad tym, czy nie lepiej kupic odpowiednio dobry ,nowy samochod. W koncu jak wiemy rosnie prestiz tej instytucji i powinno sie zadbac o warunki i narzedzia pracy tej formacji..tym bardziej , ze radni widza taka potrzebe.Jako mieszkanka Starego miasta, widze codziennie straz miejska i Jej starania. Z tego tez powodu czuje sie bezpiecznie wedrujac po miescie. Popieram wniosek pani radnej Prasek i nie rozumiem dlaczego tak ostro pan burmistrz ripostuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8197 sekundy