REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:41

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie.)

Natężony ruch, więcej policjantów ruchu drogowego, nieoznakowane radiowozy z laserowymi miernikami prędkości i wideorejestratorami - tak już od najbliższego piątku będzie także na lokalnych drogach.

W związku z Dniem Wszystkich Świętych od 30 października do 2 listopada spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach powiatu iławskiego. W tych dniach policjanci drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole, zwracając szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość oraz prawidłowe przewożenie dzieci. 

Policjanci przypominają o podstawowych zasadach, których przestrzeganie pozwoli bezpiecznie dojechać do celu:

1. Pamiętajmy przede wszystkim, aby dostosować prędkość i sposób jazdy do warunków panujących na drodze. Okres świąt Wszystkich Świętych to czas pogarszających się warunków atmosferycznych: szybko zapadający zmrok, często deszcz i przymrozki to czynniki wymagające od kierujących skupienia i rozwagi, zachowajmy więc ostrożność!

2. Nie zapominajmy o obowiązku jazdy z włączonymi światłami mijania.

3. Wyjazdy na groby bliskich to również okazja do spotkań rodzinnych, którym często towarzyszy alkohol. Zdarza się, że po jego wypiciu wsiadamy za kierownicę, decydując się na jazdę na podwójnym gazie. Często zapominamy o skutkach prawnych i moralnych takiego postępowania. Pijani kierowcy będą z całą stanowczością pociągani do odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

4. Większość z nas na groby najbliższych jechać będzie samochodami, pamiętajmy więc o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci (foteliki i podwyższenia). Pasy bezpieczeństwa są najtańszym urządzeniem minimalizującym skutki wypadków drogowych, często ratującym życie, warto więc z nich korzystać.

5. Nie irytujmy się podczas korków. Nie tylko nam się spieszy, a kultura i rozsądek pomogą bezpiecznie dojechać do celu podróży.

6. Zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, którzy szczególnie po zmroku są niewidoczni na poboczach dróg.

Kilka dobrych rad dla pieszych:

• unikajmy „szaro-burych” ubrań, ponieważ jesteśmy w nich zupełnie niewidoczni dla kierowców

• używajmy elementów odblaskowych, które są obecnie obowiązkowe w przypadku poruszania się po zmroku poza terenem zabudowanym

• nie wbiegajmy na jezdnię znienacka, bo na śliskiej nawierzchni droga hamowania samochodu wynosi czasem kilkadziesiąt metrów, więc trudno w tych warunkach uniknąć potrącenia

• przez jezdnię przechodźmy zawsze w miejscach wyznaczonych.

O lokalnych zmianach w organizacji ruchu w związku z Dniem Wszystkich Świętych już informowaliśmy na portalu. Link do tej publikacji: LINK

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3402 sekundy