REKLAMANieruchomości
REKLAMAsuknie

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:44

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

W połowie października na terenie powiatu iławskiego ujawniono zwłoki młodego mężczyzny. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności ustalono, że 25-latek zażył dopalacze. Czy to one były bezpośrednią przyczyną jego śmierci? Wyjaśni to prokuratorskie śledztwo.

Na terenie powiatu iławskiego doszło do pierwszego zgonu, do którego prawdopodobnie przyczyniły się dopalacze.

- W dniu 13 października na terenie gminy Kisielice ujawniono zwłoki 25-letniego mieszkańca powiatu iławskiego - informuje Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. - W toku prowadzonych czynności ustalono, że do jego śmierci mogły przyczynić się dopalacze, ale potwierdzą to dopiero specjalistyczne badania zlecone Zakładowi Medycyny Sądowej w Katowicach oraz opinia biegłego i wyniki sekcji zwłok.

Jak wiadomo nieoficjalnie, mężczyzna cierpiał na kilka schorzeń, w tym m.in. na niedobór odporności, co również mogło przyczynić się do jego śmierci. Do ujawnienia zwłok doszło w mieszkaniu na terenie Łęgowa. 25-letni Przemysław Ł. miał tam wcześniej spożywać alkohol i substancje psychoaktywne ze swoim znajomym.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Iławie postępowanie zmierza w kierunku ewentualnego postawienia zarzutów z artykułu 155 kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci przez osobę lub osoby, które udzieliły zmarłemu niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia środków. Kto może usłyszeć te zarzuty? Nie będą to właściciele kontrowersyjnego iławskiego sklepu "z zapachami", bo, jak poinformowała nas Jolanta Labiś z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, 25-latek dopalacze kupił w internecie.

Zdarzenie pokazuje śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie niosą ze sobą dopalacze. W związku z próbami ominięcia obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii skład chemiczny tych substancji psychoaktywnych ulega ciągłym zmianom. Właśnie dlatego nigdy nie można przewidzieć, jak na dany organizm zadziałają dopalacze.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2971 sekundy