REKLAMAZDZ
REKLAMAPellet

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:47 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Maciej Radtke (FB). )

Do aktu wandalizmu na lubawskim cmentarzu wojennym doszło ostatniej nocy. Sprawca przewrócił granitowy obelisk z napisem w języku rosyjskim i polskim: "Bohaterom Armii Czerwonej poległym za wyzwolenie naszego kraju spod jarzma hitlerowskiego - 1945 r. Społeczeństwo Powiatu Nowomiejskiego". Tym razem nie doszło do kradzieży czerwonej gwiazdy, która jest częścią pomnika. W związku z incydentem interweniowała Policja.

- Ostatniej nocy otrzymaliśmy informację od świadka, że na cmentarzu wojennym w Lubawie przebywa grupa osób. W związku z tym, że w tym miejscu już wcześniej kilkakrotnie dochodziło do aktów wandalizmu, na miejsce skierowano patrol Policji - informuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska.

Funkcjonariusze nie zastali nikogo na cmentarzu, ale podczas patrolowania miasta zauważyli grupę osób, które świadek wcześniej widział na cmentarzu. Przesłuchania pozwoliły na wytypowanie sprawcy.

- Zarzuty w tej sprawie usłyszał 29-letni mieszkaniec Lubawy - informuje Joanna Kwiatkowska. - Za znieważenie pomnika i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Profil społecznościowy burmistrza Lubawy Macieja Radtke.

REKLAMAPS QUALITY

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Vito 6 ponad rok temu

  Argumentów zabrakło

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lubawiak 5 ponad rok temu

  Oj Qwe ,Qwe ile ty masz lat chłopie ,że takie brednie wygadujesz.Tylko tego cię,z historii najnowszej,nauczyli ? Jeżeli tak to nie mamy o czym dyskutować.Polecam się doedukować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qwe 4 ponad rok temu

  Z jakim okupantem chlopie? To czerwoni byli okupantem. Ponad 40 lat po 2 wojnie robili u nas co chcieli . jeżeli według ciebie czerwona gwiazda nie jest jednym z symboli komunistycznej zarazy to polecam się doedukować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~baikonur 3 ponad rok temu

  Dobrze gadasz lubawiak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lubawiak 2 ponad rok temu

  Ten pomnik nie propaguje systemu totalitarnego.To jest pomnik i to są mogiły ludzi,którzy zginęli w walce z okupantem,a mogiły obojętnie czyje należy szanować.Czy był byś zadowolony gdyby ktoś wywrócił nagrobek twojej bliskiej ci osoby dlatego,że miała inne poglądy jak sprawca tego czynu ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qwe 1 ponad rok temu

  Tego pomnika nie powinno tam być . wszystkie pomniki propagujące systemy totalitarne trzeba usunąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5099 sekundy