ZDZ
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:52

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Ten sam wiejski krajobraz sfotografowany o różnych porach roku i refleksja nad cywilizacyjnym postępem, który narzuca ludziom nie zawsze korzystne dla nich tempo życia - tak najkrócej można podsumować premierową wystawę profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Janusza Połoma, której wernisaż odbył się w czwartek w sali wystaw Iławskiego Centrum Kultury.

Na wystawę "Na ziemi i na niebie" zaprosili mieszkańców Iławy ICK oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PRO BONO i trzeba przyznać, że frekwencja dopisała. Wśród gości wernisażu nie zabrakło miłośników sztuki, uczennic Janusza Połoma, radnych, a także burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego.

- Zdjęcia jeszcze pachną farbą, zaledwie przedwczoraj wróciły z drukarni - mówił o swoich premierowych pracach artysta, zachęcając zebranych do tego, by przedstawione fotografie były dla nich przyczynkiem do refleksji i dyskusji o tempie współczesnego życia i zmieniającym się krajobrazie. - Dajmy sobie ten luksus, by żyć w tempie natury, w naszym własnym tempie - mówił Janusz Połom.

O artyście

Autor wystawy – dr hab. Janusz Połom, prof. UWM
Urodzony w 1950 roku w Toruniu, młynarz, operator filmowy, fotograf, reżyser. Bywa poetą. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Reżyserii w łódzkiej szkole filmowej. Przez wiele lat przebywał poza krajem, w Kanadzie i Meksyku. Do Polski powrócił w 2001 r. Jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczy fotografii na Wydziale Sztuki. Mieszka w rodzinnym domu w gminie Gietrzwałd, na Warmii.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3185 sekundy