REKLAMAgorczyca
REKLAMAAldortax

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:53

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym, w świetle nowych przepisów, straci prawo jazdy. 
REKLAMAMateusz szauer

Policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym, w świetle nowych przepisów, straci prawo jazdy. 

Wczoraj policjanci iławskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie powiatu iławskiego, zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Sampława pojazd marki mercedes. Kierujący tym autem jechał z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą mercedesa jest 41-latek. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali także prawo jazdy 41-latka.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesyła się do właściwego starosty, który, wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzymuje ten dokument (za pierwszym razem na 3 miesiące). Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4665 sekundy