REKLAMAżabka
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 11:54

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Kara do 5, a nawet 7,5 roku pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Iławy, którzy ukradli sztuczne kwiaty, wiązanki i kwiaty doniczkowe z jednej z lokalnych kwiaciarni. Sygnał o pieszych z nietypowym bagażem świadek przekazał policjantom. Okazało się, że sprawcy kradzieży, sprzedając kwiaty przypadkowym osobom, zamieniali je na gotówkę i alkohol.

Oficer dyżurny iławskiej Policji otrzymał sygnał dotyczący trzech mężczyzn, którzy nieśli dużą ilość sztucznych kwiatów oraz wiązanek.

- Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce - informuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Ustalili, że z jednej z lokalnych kwiaciarni skradziono właśnie sztuczne kwiaty, wiązanki oraz rośliny w doniczkach. Policjanci w trakcie patrolowania okolicznego terenu zauważyli trzech mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Byli to dobrze im znani mieszkańcy miasta w wieku od 20 do 55 lat.

Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty sprawcom. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Tłumaczyli, że ukradli kwiaty, a następnie sprzedali je napotkanym osobom, ponieważ potrzebowali pieniędzy na alkohol. 55–latek usłyszał zarzut w warunkach tzw. „recydywy”, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 7,5 roku.

TEMATY na sygnale
REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4079 sekundy