REKLAMAChoinki
REKLAMAsuknie

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2015, 12:01

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie.)

Iławscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w lipcu b.r. wspólnie pobili i okradli kobietę. Jak ustalili w toku śledztwa funkcjonariusze, poszkodowana była przypadkową ofiarą rozboju. Sprawcy planowali zaatakować pracownika jednej z firm udzielających pożyczek, a kobieta miała po prostu ogromnego pecha - pojawiła się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie.

Do zdarzenia doszło w lipcu b.r. w Iławie.

- Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona weszła do klatki schodowej jednego z iławskich bloków. Wtedy to z piwnicy wybiegł mężczyzna, który próbował wciągnąć kobietę do piwnicy i odebrać jej portfel - relacjonuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Doszło do szarpaniny, kobieta zaczęła krzyczeć. Na pomoc napastnikowi przyszedł wtedy drugi ze sprawców. Mężczyźni wspólnie wyrwali kobiecie portfel, a następnie uciekli przez piwnicę.

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy przesłuchali zgłaszającą oraz świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Okazali się nimi Roman K. oraz Mirosław G. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kobieta była przypadkową ofiarą przestępstwa. Sprawcy planowali bowiem napad na pracownika jednej z firm udzielających pożyczek.

32–latek i jego młodszy kolega usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju, do których się przyznali. Prokurator zastosował wobec pierwszego z mężczyzn policyjny dozór, a wobec jego wspólnika trzymiesięczny areszt.

Mężczyznom grozi teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY na sygnale
REKLAMAskup złomu
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMADom seniora
REKLAMAprofi
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4023 sekundy