REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 09:49

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum organizatorów. )

W minioną sobotę, 17 października, w Iławie odbyły się niecodzienne warsztaty, prawdziwa gratka dla miłośników podróżowania. Po raz pierwszy mieszkańcy naszego miasta mieli okazję bezpłatnie uczestniczyć w praktycznym spotkaniu dotyczącym świadomego podróżowania.

- Na nasze zaproszenie przyjechali Marysia Złonkiewicz i Paweł Cywiński, którzy współtworzą portal post-turysta.pl. Są to osoby niezwykle doświadczone, które, dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mają za sobą szereg tego typu szkoleń w całej Polsce - mówi współorganizator wydarzenia Dawid Kopaczewski. - Poza tym sami podróżują, znają więc problemy świadomego podróżowania z własnego doświadczenia. Do tego zajmują się naukowo turystyką, relacjami międzykulturowymi i postkolonializmem. Wiedziałem więc, że te osoby są gwarantem wysokiej jakości zaproponowanych przez nas warsztatów.

W sympatycznej atmosferze trenerzy przekazali uczestnikom ogrom wiedzy o tym, jak odpowiedzialnie fotografować, jak myśleć o ekologii podczas podróży oraz uświadomili, do kogo trafiają pieniądze wydane przez nas podczas podróży. Uczestnicy często prowadzili żywiołową dyskusję, ponieważ poruszane tematy dotyczyły nie tylko podróżowania, ale także dylematów etycznych.

- Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie - dodaje współorganizatorka Anna Kopaczewska. - Jak się okazuje, zwolenników podróżowania w Iławie nie brakuje. Świadczy o tym chociażby to, że w spotkaniu wzięły udział nie osoby przypadkowe, a związane czy to zawodowo, czy też czysto prywatnie z turystyką. Trenerzy, już po spotkaniu, kilkukrotnie powtarzali nam, że zebrana grupa uczestników była wyjątkowa, świadoma zagadnień związanych z turystyką i bardzo aktywna, a to przełożyło się na sukces tych warsztatów.

Fot. Archiwum organizatorów.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMotomikołaje
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5316 sekundy