REKLAMAModera
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 09:56 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. )

Na połowę stycznia 2016 roku zaplanowano oficjalne otwarcie i pierwsze loty z nowego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Lotnisko w Szymanach obsługiwać będzie zarówno loty krajowe, jak i zagraniczne, przy czym zadecydowanie więcej ma być tych drugich. Już w styczniu, wraz z oddaniem portu do użytku, pasażerowie będą się mogli udać do Monachium, Kolonii i Berlina. Kolejne połączenia, w tym również tzw. niskobudżetowe, mają pojawić się w ofercie portu w kwietniu przyszłego roku. O tym, że lotnisko przyciągnie także tanie linie lotnicze, zapewniła wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk. Które konkretnie tanie linie będą lądować i startować z płyty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury i na jakich trasach będą latać? Na szczegóły w tym zakresie musimy jeszcze poczekać.

Wicemarszałek Śląska-Zyśk przyznała również, że samorząd województwa warmińsko-mazurskiego liczy się z tym, że do portu trzeba będzie dopłacić, jednak jej zdaniem jest on koniecznym elementem infrastruktury i ma szanse ożywić ruch turystyczny oraz gospodarkę Warmii i Mazur. Wieloletnia Prognoza Finansowa województwa przewiduje, że na funkcjonowanie portu samorząd będzie przeznaczał około 10 mln złotych rocznie przez najbliższe 10 lat.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dhanterea 2 ponad rok temu

    Dlaczego? Całą północno-wschodnia Polska musi dojechać na lotnisko do Gdańska czy Warszawy, dojazd do tych miast trwa z reguły dłużej niż potem lot samolotem. Jeśli faktycznie w ofercie lotniska znajdą się tani przewoźnicy z sensownymi połączeniami, myślę że lotnisko będzie miało wzięcie. Poza tym spójrz na mapę lotnisk w Polsce, Mazury mają pustkę. Z Iławy faktycznie lepsza droga jest do Gdańska ale już cały Olsztyn i Mazury będą korzystać z nowego lotniska (oczywiście jeśli znajdą odpowiednią ofertę, bo obawiam się że będą latały tylko samoloty Lot-u z biletami po 2000zł, wtedy oczywiście przewiduję klapę:) )

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~wojtek 1 ponad rok temu

    To będzie porażka, mówię Wam. Latać będą tylko na pokaz sami urzędnicy, poza tym będzie świeciło pustkami aż strach,

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.76 sekundy