ZDZ
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:05 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. )

W Szpitalu Powiatowym im. Władysława Biegańskiego w Iławie trwają prace związane z powstaniem przy oddziale położniczym sali cięć cesarskich. Warta ponad 800 tysięcy złotych inwestycja ma zostać ukończona do końca br.

Sala będzie spełniała wymogi bloku operacyjnego. Będzie się znajdowała na tym samym piętrze co położnictwo, co dla pacjentek i personelu oznacza wyeliminowanie konieczności transportowania kobiet, które wymagają przeprowadzenia cesarskiego cięcia, na wyższe piętro, gdzie znajduje się blok operacyjny. Ma to znaczenie z punktu widzenia komfortu przyszłym mam, a także czasu.

- Obecność sali do cięć cesarskich znacznie poprawi możliwość wykonania cięcia w sytuacjach nagłych, bo nie każde cięcie jest zabiegiem planowym – mówi Danuta Barwińska, koordynator Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

Realizacja inwestycji ma też związek ze zwiększającą się liczbą porodów w iławskim szpitalu. Ta systematycznie rośnie już od kilku miesięcy.

- Sala Cięć Cesarskich jest naturalną odpowiedzią na popularność naszego szpitala jako modnego miejsca na poród. Cieszymy się, że już za kilka tygodni będziemy mogli oddać ją do użytku – mówi dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska.

Koszt inwestycji przekroczy 800 tysięcy złotych. Kwotę tę szpital pokryje ze środków własnych.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Anka 6 ponad rok temu

  O czymś chyba to świadczy, że po cichu medycy mówią żeby nie rodzić w iławie a w nowym mieście. Skorzystałam z tej rady w zeszłym roku, i jak czytam te wszystkie komentarze to mogę się tylko cieszyć z podjętej decyzji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 5 ponad rok temu

  Rodziłam rok temu w sierpniu, korzystałam z wanny, położna trafiła mi się świetna (i miała 40-50 lat), jednen lekarz jako człowiek paskudny, ale waga dziecka z usg zgadzała się z wagą urodzeniową, więc facet się zna, drugi lekarz również rzetelny. Niestety nie mogę powiedzieć złego słowa, na szpital, kadrę czy warunki w jakich rodziłam. Wierzę, że są osoby, który mają praw narzekać, bo mam koleżanki, które już tak dobrze jak ja nie miały...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 4 ponad rok temu

  chyba dobrze wiem o jaka Pania położna chodzi. Mała, grubsza, niska i wiecznie wymalowana jak na impreze. Nie wspomne już o mini spodniczcei skarpetach do kolan. Ta kobieta nadaje sie do pracy w masarni bo kompeltnie nie ma podejscia ani do kobiet ani do dziec. Wszystko z łaską.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~martucha19 3 ponad rok temu

  prawda!poród w Iławie to koszmar darcie sie i wogole!!wiadomo kobieta rodząca 1 raz przezywa szok bóle sa nie do zniesienia dodatkowo pracuje tam POTWOR DR L... -jakim prawem?wanna do porodu jest,ale kto z niej korzysta?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 2 ponad rok temu

  Zgadzam się z poprzedniczka. Najwięcej do życzenia pozostawia personel medyczny A zwłaszcza niektóre Panie położne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izka 1 ponad rok temu

  Remonty porodówki, nowe sale, wanny do porodu, a personel ten sam, w niektórych przypadkach niestety nawet od 30 lat. Poród w Iławie to koszmar.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAFabryka urody
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2975 sekundy