REKLAMAincome2
REKLAMAprofi

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:27

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
W imieniu organizatora, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, zapraszamy na spotkanie autorskie z Endru Atrosem, marynarzem, poszukiwaczem wrażeń oraz pięknych widoków, powieściopisarzem i felietonistą. Odbędzie się ono w czytelni ogólnej MBP w piątek, 16 października o godzinie 18:00. 

Endru Atros od lat jest mieszkańcem Gdyni. Wychował się w świecie książek.

- Morze jest moim natchnieniem, a ja jestem opowiadaczem morskich historii w kraju, który w ostatnich latach odwrócił się tyłem do morza - mówi sam o sobie pisarz.

Inspiracje do swoich powieści autor czerpie z autentycznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas rejsów. Powstał dzięki temu cykl marynistyczny, w skład którego wchodzą powieści: „W niewoli u somalijskich piratów", „Rejs przez życie", „Kilwater Znaczy Marynarz", „Migdałowa zjawa" oraz „Statkiem po marzenia". Są to książki, w których prawdziwi mężczyźni muszą podejmować decyzje dotyczące życia lub śmierci, spotykają piratów, walczą z siłami natury i jednocześnie mają okazję podziwiać niezwykłe i piękne miejsca. Z kolei „Zabić smoka" jest powieścią sensacyjną, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Ostatnia z powieści pisarza, „Skarb Rycerzy Białej Róży", opowiada natomiast o tym, co łączy Marwałd z egipskim grobowcem w Deir el-Bahari.

Na spotkanie z autorem zapraszamy w piątek, 16 października, o godz. 18:00 do Czytelni Ogólnej MBP w Iławie przy ul. Jagiellończyka 3.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4111 sekundy