REKLAMAPanczen1
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:43 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Po obu stronach kładki na moście przy ulicy Konstytucji 3 Maja pojawiły się barierki. Z przejścia nie mogą już korzystać piesi i rowerzyści. Obecnie kładka służy wyłącznie technicznej obsłudze urządzeń, które są częścią biegnących w tym miejscu instalacji. Czy przejście nad jeziorem zostanie wyremontowane i udostępnione ponownie? To będzie zależało od tego, czy w przyszłorocznym budżecie miasta znajdą się na to środki finansowe.

Stan drewnianej kładki na moście pomiędzy Małym a Dużym Jeziorakiem nie pozwala na jej dalsze użytkowanie przez pieszych i rowerzystów.

- Obiekt ten został zamknięty w związku z przeprowadzoną w lipcu 2015 roku okresową kontrolą, w wyniku której stwierdzono, że stan techniczny kładki jest zły - informuje Anna Wanic, kierownik Wydziału Bieżącego Utrzymania Urzędu Miasta w Iławie. - Konstrukcyjne elementy drewniane stwarzają niebezpieczeństwo dla potencjalnych użytkowników: pieszych i bardzo często rowerzystów.

Od wydania decyzji, na podstawie której dalsze użytkowanie kładki jest niemożliwe, do jej zamknięcia minęło kilka miesięcy. W tym czasie wydział musiał uzyskać zgodę na wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu i poczekać na dostawę zamówionych barierek.

Obecnie kładka służy tylko jako pomost techniczny dla urządzeń, które zostały zamontowane przed budową nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 16.

Przejście jest możliwe chodnikiem wzdłuż jezdni. Funkcjonuje tu również dwukierunkowa ścieżka rowerowa.

Na remont zamkniętej kładki na razie nie ma zabezpieczonych środków finansowych. Czy znajdą się one w przyszłorocznym budżecie miasta? Odpowiedź poznamy wkrótce. Wydział Bieżącego Utrzymania jest w trakcie przygotowywania swoich propozycji do budżetu na 2016 rok.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~j 1 ponad rok temu

    polska rzeczywistość, jak coś popsute to zamknąć i problem z głowy, szkoda słów

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3435 sekundy