ZDZ
REKLAMAZielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:46

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Monitoringiem objęte będzie m.in. podziemne przejście pod przejazdem kolejowym przy ulicy Wyszyńskiego, ale tak)

Pod koniec 2016 roku w podziemnych przejściach na ulicy Wyszyńskiego i na stacji Iława Miasto, a także na kolejowych peronach i przejazdach wzdłuż linii kolejowej E65 pojawią się kamery. Centrum monitoringu powstanie w siedzibie Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei przy ulicy Dworcowej w Iławie jako część ogólnopolskiego projektu.

PKP PLK realizuje inwestycję, w ramach której w wielu jednostkach Straży Ochrony Kolei w kraju uruchomione zostaną centra monitoringu. Kamery pojawią się na przystankach, przejazdach, peronach i w podziemnych przejściach. Jedno z takich centrów monitoringu powstanie w Iławie, w siedzibie Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie, gdzie monitorowane będą kolejowe obiekty położone wzdłuż linii E65 (dwa kolejne centra obsługujące ten sam odcinek pojawią się w Warszawie i Gdańsku).

W budynku przy ulicy Dworcowej rozpoczęły się już prace modernizacyjne. Obejmą one nie tylko adaptację dwóch pomieszczeń na potrzeby uruchomienia centrum monitoringu, ale również termomodernizację oraz ogrodzenie przyległego terenu wraz z zagospodarowaniem go na potrzeby szkoleniowe (m.in. z udziałem psów).

Sam monitoring ma zostać uruchomiony pod koniec 2016 roku. Niewykluczone, że w związku z koniecznością jego obsługi powstaną nowe miejsca pracy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Fot. Info Iława. Na zewnątrz siedziby Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei przy ulicy Dworcowej w Iławie trwają prace związane z termomodernizacją budynku. Monitoring ma zostać uruchomiony pod koniec 2016 roku.

REKLAMAgeodeta
REKLAMADebata

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3175 sekundy