REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:48

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie zachęca mieszkańców do skorzystania z przygotowanych na najbliższy czas propozycji. 

Wernisaż wystawy "Moje miasto"

Co się wydarzy, kiedy w neutralnej, artystycznej przestrzeni spotka się romantyczka i perfekcjonista? A jeśli założymy do tego jeszcze, że te dwie osoby obdarzone zostały talentem i wrażliwością ukierunkowaną na miejsce, w którym żyją, to możemy być pewni, że będziemy mieć okazję uczestniczyć w wyrafinowanym wydarzeniu artystycznym.  

Maryla: Maria Plawgo, rodowita iławianka, emerytka i długoletnia pracownica Urzędu Miasta w Iławie. Sama o sobie mówi, że spóźniła się z odkryciem swojego malarskiego powołania o prawie 40 lat, teraz sumiennie odrabia stracony czas i obiecuje, że jeszcze będzie się rozwijać. Tematem jej prac są najczęściej motywy iławskie, związane z miastem i Jeziorakiem.

Andrzej: Andrzej Mazurkiewicz - urodzony w 1958 r. w Iławie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. W latach 1984-86 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pracował jako nauczyciel plastyki w szkołach w Kamieńcu k. Susza, Iławie i Rudzienicach. Perfekcjonista z duszą romantyka, który wymaga od siebie jednocześnie ciągłego doskonalenia warsztatu i budowania wrażliwości na piękno. Jego życiowym celem jest uchwycić i pokazać piękno przyrody i architektury Iławy.

A o tym ile mamy szczęścia, że romantyczkę i perfekcjonistę połączyła wspólna pasja i miłość do Iławy opowiedzą same obrazy.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 2 października br. o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, Iława, ul. Jagiellończyka 3. Wystawa będzie prezentowana do 22 października 2015 roku. Zorganizowano ją z okazji 710-lecia lokacji Iławy.

Bajecznie kolorowo, apetycznie i magicznie
„Podróż na sto stóp" Richarda C. Moraisa to powieść wibrująca kolorami, zapachami i smakami kuchni indyjskiej i francuskiej. To swoisty hołd złożony sztuce kulinarnej i prawdziwa biesiada słów o rodzinie, narodowościach i o tym, że na bazie dwóch kultur można zbudować szczęście. 
Hassan Haji to zdumiewający smakosz, który w tej uroczej książce opowiada dzieje swojego życia. Jego ojciec prowadził w Bombaju skromną restaurację. Zmuszony do emigracji, osiedla się we francuskiej wsi Lumiere, naprzeciwko znanego francuskiego kucharza i zakłada tam maleńką restaurację. Jej wielki sukces wywołuje międzykulturową wojnę.
O ekranizację „najlepszej powieści obsadzonej w świecie kulinariów wszech czasów" pokusili się Steven Spielberg i Oprah Winfrey, a jedną z głównych ról zagrała laureatka Oscara Helen Mirren.
Na spotkanie ze słowem i smakiem zaprasza Dyskusyjny Klub Książki we wtorek 13 października 2015 roku, o godz. 18:00 do Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie.

Spotkanie Klubu Mam

Już w październiku każdy maluszek będzie mógł spełnić swoje marzenie o zostaniu królewną, księciem lub superbohaterem. Klub Mam w Iławie oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają 22 października 2015 roku, o godz. 16:30 do Oddziału dla Dzieci MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3. 
Origami

Origami  rozwija logiczne myślenie, fantazję, wrażliwość artystyczną, motorykę precyzyjną ręki oraz umiejętność koncentracji, dlatego warto poznać zasady tej sztuki! 
Origami to bardzo stara technika składania papieru, której początki sięgają 700 r. Początki tej sztuki mają swoje korzenie w Chinach. Technika ta rozwinęła się w Japonii. Praca z origami znakomicie wpływa na osobowość człowieka, rozwija myślenie konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, uczy prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Pozwala odkryć w sobie twórcze umiejętności. 
Jeżeli chcesz poznać starą technikę składania papieru, miło spędzić czas i samodzielnie zrobić piękną dekorację zapraszamy 23 października o godz. 16:00 do Wypożyczalni dla Dorosłych MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3.

Plakaty

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5915 sekundy