REKLAMADziałki
REKLAMAIBO

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:49 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. PKP. Zabytkowy most nad Łyną w Olsztynie przechodzi remont i jest wyłączony z ruchu. )

Przez Iławę zmienioną trasą kursują pociągi dalekobieżne relacji Gdańsk-Olsztyn. Powodem zmian jest zamknięcie dla ruchu kolejowego zabytkowego mostu nad Łyną w Olsztynie. Jego remont ma potrwać do końca listopada.

Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły remont 144-letniego mostu kolejowego w Olsztynie.

- Polskie Linie Kolejowe, za kwotę 3 milionów złotych, naprawią elementy konstrukcyjne przeprawy, wymienią tory oraz wyremontują kamienne gzymsy i elementy dekoracyjne 144-letniego mostu. Prace obejmą także nasypy kolejowe w bezpośrednim sąsiedztwie przeprawy. Zabytek odmłodnieje – wykonane roboty zapobiegną jego niszczeniu, co w efekcie mogłoby doprowadzić do wprowadzenia ograniczeń prędkości. Przebudowa zapewni, że pociągi cały czas będą po nim kursowały z prędkością 100 km/h. Wymiana torów zapewni podróżującym cichszą podróż – po remoncie zniknie charakterystyczny stukot - wylicza korzyści tej kolejowej inwestycji Ewa Symononiwicz-Ginterz z zespołu prasowego PKP PLK.

Prace rozpoczęły się na początku września i potrwają do końca listopada. Na czas remontu obiekt został wyłączony z ruchu kolejowego. Dla iławian oznacza to większą ilość połączeń, ponieważ przez nasze miasto przekierowano pociągi dalekobieżne kursujące pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem.

- Pasażerowie na bieżąco informowani są o zmianach w rozkładzie jazdy. Na peronach i na dworcach podawane są komunikaty o wprowadzonych na czas remontu zmianach - dodaje Ewa Symonowicz-Ginter.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~semafor 1 ponad rok temu

    Nareszcie olsztynianie zobaczą w Iławie jak powinien wyglądać porządny dworzec kolejowy. Może pójdą w jej ślady i zrobią porządek na swych dworcach wyglądających nadzwyczaj obskurnie. Zaś olsztyński dworzec zachodni nadaje się tylko do wyburzenia. Zgroza...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4646 sekundy