REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:49 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. PKP. Zabytkowy most nad Łyną w Olsztynie przechodzi remont i jest wyłączony z ruchu. )

Przez Iławę zmienioną trasą kursują pociągi dalekobieżne relacji Gdańsk-Olsztyn. Powodem zmian jest zamknięcie dla ruchu kolejowego zabytkowego mostu nad Łyną w Olsztynie. Jego remont ma potrwać do końca listopada.

Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły remont 144-letniego mostu kolejowego w Olsztynie.

- Polskie Linie Kolejowe, za kwotę 3 milionów złotych, naprawią elementy konstrukcyjne przeprawy, wymienią tory oraz wyremontują kamienne gzymsy i elementy dekoracyjne 144-letniego mostu. Prace obejmą także nasypy kolejowe w bezpośrednim sąsiedztwie przeprawy. Zabytek odmłodnieje – wykonane roboty zapobiegną jego niszczeniu, co w efekcie mogłoby doprowadzić do wprowadzenia ograniczeń prędkości. Przebudowa zapewni, że pociągi cały czas będą po nim kursowały z prędkością 100 km/h. Wymiana torów zapewni podróżującym cichszą podróż – po remoncie zniknie charakterystyczny stukot - wylicza korzyści tej kolejowej inwestycji Ewa Symononiwicz-Ginterz z zespołu prasowego PKP PLK.

Prace rozpoczęły się na początku września i potrwają do końca listopada. Na czas remontu obiekt został wyłączony z ruchu kolejowego. Dla iławian oznacza to większą ilość połączeń, ponieważ przez nasze miasto przekierowano pociągi dalekobieżne kursujące pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem.

- Pasażerowie na bieżąco informowani są o zmianach w rozkładzie jazdy. Na peronach i na dworcach podawane są komunikaty o wprowadzonych na czas remontu zmianach - dodaje Ewa Symonowicz-Ginter.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAMichał pop up

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~semafor 1 ponad rok temu

    Nareszcie olsztynianie zobaczą w Iławie jak powinien wyglądać porządny dworzec kolejowy. Może pójdą w jej ślady i zrobią porządek na swych dworcach wyglądających nadzwyczaj obskurnie. Zaś olsztyński dworzec zachodni nadaje się tylko do wyburzenia. Zgroza...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4266 sekundy