ZDZ
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:49

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
W piątek, 2 października, w Iławskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy bawarskiego Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen pt. "Sierpień 1914 r. I Wojna Światowa w Prusach Wschodnich. Tryumf i tragedia".  Początek o godz. 18:00, wstęp wolny.

Na wystawę składa się 18 bogato ilustrowanych plansz, opatrzonych historycznym komentarzem. Wydarzenie wprowadza nas w zagadnienie genezy Wielkiej Wojny oraz jej przebiegu na terenie byłych Prus Wschodnich. Na otwarcie wystawy, które odbędzie się w sali wystaw ICK, zapraszają Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej, Pracownia Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa oraz Iławskie Centrum Kultury. Oprócz zbiorów Centrum Kultury Prus Wschodnich organizatorzy przewidują małą niespodziankę.

W temat piątkowego wernisażu wprowadzą dwaj wyjątkowi goście: dr Wiesław Skrobot, archeolog i muzealnik, z zamiłowania regionalista, miłośnik historii i kultury zachodniego pogranicza dawnych Prus Wschodnich oraz Dariusz Paczkowski, przewodnik terenowy po województwie warmińsko-mazurskim, regionalista, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej.

Zainteresowanych historią regionu serdecznie zapraszamy. Zbiór prac będzie można oglądać w sali wystaw do 20 października.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.313 sekundy