ZDZ
REKLAMAAkademia

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2015, 07:11

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Urząd Gminy w Iławie)

Dożynki rozpoczęły się od polowej mszy świętej, następnie poświęcono ułożone pod sceną wieńce dożynkowe. Przybyłych na Święto Plonów gości powitał gospodarz gminy wójt Krzysztof Harmaciński.

Po oficjalnej części na scenie zameldowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. W trakcie ich występu jury przyznawało punkty w konkursie Kół Gospodyń Wiejskich, których było dziewięć. Na ogólną ocenę stoisk KGW składały się smak potraw i ocena estetyczna stoiska. W tym konkursie zwyciężyło KGW Nowa Wieś, drugie miejsce zajęło KGW Gałdowo, a trzecie KGW Ząbrowo.

W konkursie Wieńców Dożynkowych wystartowało aż 20 sołectw. Pierwsze miejsce podobnie jak w konkursie KGW zajęło sołectwo Nowa Wieś, drugie sołectwo Gałdowo, a trzecie sołectwo Ławice. Wyróżniono wieńce sołectw Kałduny i Frednowy.

Na wniosek wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał Odznaki Honorowe “Zasłużony dla rolnictwa”, które otrzymali: Jan Gotszlik, Aleksandra Sepetowska, Barbara Ostrowska, Zbigniew Próchniewski, Zdzisław Frankiewicz, Roman Andrzejewski, Mieczysław Pieńkowski, Jadwiga Węglewska, Jan Bielicki i Stanisław Kołodziejczyk.

Ponadto wójt Gminy Iława przyznał statuetki “Za wybitne osiągnięcia w produkcji rolniczej” dla: Iwony i Mirosława Kaślewicz, Elżbiety i Wiesława Blinkiewicz, Aleksandry i Romana Stępień, Renaty i Zbigniewa Osasiuk, Krystyny i Jana Rochowicz, Mirosławy i Krzysztofa Czubińskich, Estery i Adama Marchlewskich, Zofii i Dariusza Szkopińskich, Doroty i Janusza Bukowskich, Anny i Sławomira Pucińskich, Anety i Macieja Szkamelskiego, Krystyny i Tadeusza Jesionek, Joanny i Władysława Bieńkowskich, Romualdy i Włodzimierza Olszewskiego, Doroty i Andrzeja Kozickich, Alicji i Wiesława Kozickich, Adeli i Henryka Stawickich, Aleksandry i Artura Sepetowskich, Ewy i Mirosława Chmal, Anny i Jarosława Malinowskich, Bogumiły i Kazimierza Kowalskich, Danuty i Tomasza Ziółkowskich, Elżbiety i Andrzeja Klonowskich, Marii i Jerzego Dybich, Sylwii i Adama Radomskich, Anny i Zenona Raciborskich i Alicji i Wiesława Musiał.

Statuetkę Wójta Gminy Iława “Za zasługi dla rolnictwa” przyznano Piotrowi Jaskulskiemu.

Na podstawie: Urząd Gminy Iława.

Fot. Info Iława.

Fot. Urząd Gminy w Iławie.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4084 sekundy