REKLAMAZielona aleja
REKLAMABetiko

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2015, 05:50

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Wizualizacja nowej siedziby Nadleśnictwa Iława. )

Naszych czytelników informowaliśmy już o tym, że Nadleśnictwo Iława przymierza się do opuszczenia swojej zabytkowej siedziby przy ulicy Królowej Jadwigi w Iławie. Budynek wymaga bowiem bardzo kosztownych prac adaptacyjnych i w dłuższej perspektywie czasowej korzystniejsze może okazać się zbudowanie nowej siedziby. Ta ma powstać na należącej do Nadleśnictwa Iława działce przy ulicy Lubawskiej.

- Wizualizacja naszej przyszłej siedziby została wybrana w drodze konkursu w oparciu o ustawę prawo zamówień publicznych. Jest to dopiero koncepcja, na podstawie której powstaną projekty - informuje Przemysław Pierunek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława. - Był to pierwszy krok na drodze do ewentualnej budowy nowej siedziby nadleśnictwa. Na chwilę obecną rozpoczęły się prace biura projektowego nad opracowaniem projektu. Ten etap powinien zakończyć się w tym roku.

Kolejne etapy będą realizowane najwcześniej w przyszłym roku pod warunkiem, że nadleśnictwo będzie dysponowało środkami finansowymi na cele inwestycyjne (nadleśnictwa planują swoje wydatki w rocznym okresie rozliczeniowym).

Przypomnijmy, że leśnikom zależy na przeprowadzce, ponieważ ich biuro przy ulicy Królowej Jadwigi wymaga bardzo kosztownych inwestycji w przystosowanie go do obowiązujących norm BHP, a to się po prostu nie opłaca. Po dokonaniu analiz i wyliczeń uznano, że lepszym pod względem finansowym wyjściem będzie zbudowanie nowego biura od podstaw.

A co z budynkiem przy Królowej Jadwigi? Lokatorzy zajmujących połowę budynku mieszkań będą mieli możliwość ich wykupienia, natomiast część obecnie zajmowana przez biuro ma zostać sprzedana w drodze przetargu nieograniczonego.

Szacuje się, że realizacja inwestycji potrwa co najmniej 3 lata. Ma ona zostać sfinansowana z Funduszu Leśnego i środków własnych Nadleśnictwa Iława.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Iława powstanie przy ulicy Lubawskiej (droga z Iławy w kierunku Sampławy) za stacją paliw.

Wizualizacja: widok z lotu ptaka.

Wizualizacja: widok od strony budynku gospodarczego.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3955 sekundy