REKLAMAincome2
REKLAMAZielona aleja 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Trwa realizacja największej tegorocznej inwestycji drogowej Powiatu Iławskiego polegającej na przebudowie łącznie 7 km dróg powiatowych znajdujących na terenie gminy wiejskiej Iława. Prace postępują sprawnie. Nową nawierzchnię zyskała już droga Ząbrowo-Laseczno, teraz na ekipę budowlaną czeka odcinek z Gałdowa do DK nr 16.

W ramach jednego przetargu, który wygrała spółka SKANSKA, gruntowną przebudowę przechodzą dwa odcinki dróg: 1,9 km z Gałdowa do DK 16 oraz 5,1 km z Ząbrowa do Laseczna. Łączny koszt realizacji tego zadania to 2 828 374 zł, na oba zadania inwestor pozyskał dofinansowanie w wysokości 50% z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek".

Trzeba przyznać, że roboty postępują sprawnie. Zaledwie w tamtym tygodniu informowaliśmy o utrudnieniach dla kierowców związanych z realizacją kluczowej części prac, a już dziś (we wtorek, 25 sierpnia) mogliśmy przejechać nową trasą, która połączyła Ząbrowo i Laseczno. Powstały też już chodniki i zatoczki autobusowe, nowe oblicze zyskała również droga położona w samym centrum Ząbrowa, gdzie wcześniej niemal nie dało się już jeździć. Prace na tym odcinku dobiegają już końca, droga jest w całości przejezdna.

Teraz na ekipę budowlaną czeka krótszy odcinek z Gałdowa do DK nr 16, gdzie żadne roboty jeszcze nie ruszyły. SKANSKA ma jeszcze sporo czasu, bo zgodnie z podpisaną z inwestorem umową inwestycja ma zostać ukończona do 15 października b.r.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4435 sekundy