ZDZ
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2015, 07:41

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Właściciele "Rodziny", od lewej: Cezary Kosyl i Roman Żuralski. )

Najpóźniej 2 listopada b.r. pacjenci iławskiego Ośrodka Zdrowia "Rodzina" z usług przychodni skorzystają już w nowej siedzibie. Po budynku, który jest obecnie w fazie prac wykończeniowych, oprowadził nas dzisiaj Roman Żuralski, lekarz i współwłaściciel "Rodziny".

Dotychczasowa siedziba Ośrodka Zdrowia "Rodzina" przy ulicy Wiejskiej w Iławie znacznie ograniczała możliwości rozwoju przychodni. We znaki zarówno personelowi, jak i pacjentom, dawał się brak dużego parkingu i ograniczona powierzchnia dostępna wewnątrz budynku. Te problemy przejdą do historii jeszcze w tym roku.

- Najpóźniej 2 listopada chcielibyśmy rozpocząć przyjmowanie pacjentów już w nowej siedzibie - mówi Roman Żuralski, współwłaściciel przychodni. - Prace przebiegają bardzo sprawnie, świetnie też układa się współpraca z wykonawcą inwestycji.

Nowy budynek, który powstał przy Alei Jana Pawła II, jest obecnie w fazie prac wykończeniowych. Bryła z zewnątrz jest już właściwie ukończona, inwestor wykonał również parking, na którym jest 50 miejsc. Wkrótce będzie już można przystąpić do sprzątania i montażu mebli, a także wyposażania poszczególnych gabinetów lekarskich.

- Do dyspozycji w nowej siedzibie będziemy mieli około 1 000 m2. To czterokrotnie więcej w porównaniu do budynku przy ulicy Wiejskiej, który zajmujemy obecnie - opowiada Roman Żuralski. - Z pewnością pozwoli to na znaczne podniesienie jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów, a także podniesie komfort pracy naszego personelu.

Na parterze budynku będą mieścić się przede wszystkim przestrzenna recepcja i gabinety lekarzy rodzinnych, głównie pediatrów. Z kolei na pierwszym piętrze znajdą się głównie gabinety stomatologiczne i diagnostyczne, a także część administracyjna i socjalna. Właściciele nie ukrywają, że przeprowadzka to potężny impuls do tego, by poszerzać ofertę przychodni, w tym również o usługi specjalistyczne, a nawet wstępną diagnostykę kardiologiczną.

Na obu piętrach każdy z ciągów gabinetów dysponuje własną, oświetloną naturalnym światłem recepcją. Budynek wyposażony jest w windę, dysponuje również znajdującą się na pierwszym piętrze własną salą konferencyjną, z której wychodzimy na nasłoneczniony, obszerny taras. Z salą wiążą się ambitne plany właścicieli.

- Chcielibyśmy, by przychodnia pełniła funkcję ośrodka rezydenckiego o charakterze edukacyjnym dla młodych lekarzy. Szkolenia i spotkania można byłoby prowadzić właśnie w tym miejscu. Zależy nam na tym, by ściągać młodych, zdolnych lekarzy do Iławy i już ich u nas zatrzymać - tłumaczy Roman Żuralski.

Warto wspomnieć też o tym, że w budynku wykorzystano elementy tzw. budownictwa pasywnego, czyli takiego, które pozwala na optymalne zużycie energii. Zastosowano tu m.in. potrójnie przeszklone okna, a ogrzewanie i chłodzenie będzie się odbywać z wykorzystaniem energii geotermalnej. 

W inwestycji częściowo partycypuje również Urząd Miasta w Iławie, który wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie drogi dojazdowej do przychodni. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie stosownych prac budowlanych.

ZOBACZ, JAK PREZENTUJE SIĘ NOWA SIEDZIBA PRZYCHODNI "RODZINA".

Fot. Info Iława. Zdjęcia z 13 sierpnia.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4147 sekundy