REKLAMAMOS
REKLAMAPatrz

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Las przy ulicy Sienkiewicza w Iławie. )

Podjętą we wtorek, 14 lipca, uchwałą radni dali burmistrzowi Adamowi Żylińskiemu zielone światło na realizację dwóch nowych inwestycji na terenie Iławy. Chodzi o zagospodarowanie lasku miejskiego przy ulicy Sienkiewicza (za stacją paliw), gdzie powstaną m.in. ciągi spacerowe, tor rowerowy i park linowy oraz budowę łącznika ulic Gdańskiej i Wiejskiej. Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnej sesji rady. 

Na wniosek burmistrza Adama Żylińskiego do porządku obrad wtorkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Iławie wprowadzono przyjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2015 rok. Temat referowała skarbnik Ewa Moszczyńska.

BEZ KREDYTÓW

- Nie dokonujemy żadnych zmian w zakresie dochodów i wydatków miasta, po prostu przenosimy środki pomiędzy inwestycjami - tłumaczyła Ewa Moszczyńska. - Rozliczona została inwestycja polegająca na budowie ulicy Bydgoskiej, miały tam miejsce oszczędności w wysokości 70 tysięcy złotych. Zostaną one przekazane na dwie nowe inwestycje.

O jakie przedsięwzięcia chodzi? Pierwsza z inwestycji to budowa łącznika ulic Gdańskiej i Wiejskiej (na ten cel asygnowano 40 tysięcy złotych), a druga - zagospodarowanie lasku miejskiego przy ulicy Sienkiewicza (z oszczędności przekazano 30 tysięcy), gdzie mają powstać m.in. ciągi spacerowe, ścieżka edukacyjna, tor do grawitacyjnej jazdy na rowerze, a nawet park linowy. Tym samym lasek nabierze bardziej otwartego, rekreacyjnego charakteru. W przypadku obu inwestycji przekazane środki będą spożytkowane na wykonanie dokumentacji projektowej.

CZY TEN LAS URODZIŁ SIĘ WCZORAJ?

Radni stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęli, choć nie bezkrytycznie.

- Co się stało? - pytała radna Anna Zakrzewska. - Czy ten las urodził się teraz? Dlaczego ta propozycja jest nam przestawiana tak późno?

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna - odpowiedział burmistrz Żyliński. - Zaledwie dwa dni temu dowiedzieliśmy się o konkursie (w jego ramach możliwe będzie uzyskanie dofinansowania na zagospodarowanie lasku, chodzi o działanie 5.3, czyli bioróżnorodność - przyp.red.). Nie robimy tego specjalnie. Prosimy o odrobinę zaufania.

Do tematu obu inwestycji będziemy wracać, gdy pojawiają się nowe informacje. 

Fot. Info Iława. Tak lasek miejski przy ulicy Sienkiewicza prezentuje się dzisiaj.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3577 sekundy