REKLAMAYasumi
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lipca 2015, 13:05 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Na zdjęciu od prawej: Sławomir Ciszewski, dyrektor portu i Michał Młotek, szef promocji obiektu. )

Zaledwie chwila dzieli załogę Portu Iława od uroczystego otwarcia obiektu i rozpoczęcia regularnego funkcjonowania. Mieliśmy dzisiaj okazję zwiedzić obiekt w obecności jego pracowników, a przy okazji dowiedzieliśmy się o kilku ciekawostkach dotyczących oferty portu oraz perspektyw jego rozwoju w przyszłości.

W PIĄTEK UROCZYSTE OTWARCIE Z UDZIAŁEM OBIECUJĄCEGO GOŚCIA ZE SKANDYNAWII

Na najbliższy piątek, 10 lipca, zaplanowana jest uroczystość otwarcia Portu Śródlądowego w Iławie z udziałem przedstawicieli lokalnej władzy samorządowej, osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia i dziennikarzy, w tym nie tylko tych reprezentujących media lokalne, ale także licznych reporterów z Warszawy.

- Wśród gości będzie również Hans Thornell, przedsiębiorca ze Szwecji zajmujący się produkcją wodnych tramwajów elektrycznych. Będziemy rozmawiać o podjęciu szerokiej współpracy - mówi Michał Młotek, odpowiedzialny za promocję portu.

Jeśli dojdzie do finalizacji współpracy w tym zakresie, tramwaje produkowane przez Thornella mogłyby być użytkowane na Jezioraku.

"W TYM ROKU NAUCZYMY SIĘ PORTU" 

1 lipca ruszyła rezerwacja rezydenckich miejsc cumowniczych w porcie. Jest ich około 30 i, jak powiedziano nam na miejscu, zainteresowanie usługą napawa optymizmem. Myśli dyrektora portu zaprząta raczej kierunek dalszego rozwoju obiektu i sposób, w jaki będzie on generował przychody na swoje utrzymanie. Rozważana jest możliwość zwiększenia ilości miejsc cumowniczych poprzez efektywniejsze wykorzystanie tych przeznaczonych dla większych jednostek. Szacuje się, że w ten sposób można będzie zwiększyć ilość dostępnych miejsc niemal dwukrotnie. Źródłem przychodu będą też z pewnością inne świadczone przez port usługi: od napraw i bieżącego utrzymania jednostek pływających poprzez zrzut nieczystości aż po prysznice.

- To będzie dla nas rok rozpoznawczy. Będziemy uczyć się portu - powiedział Sławomir Ciszewski, szef obiektu, jednocześnie przyznając, że pierwszy sezon z pewnością będzie niemałym wyzwaniem. - Bardzo cieszy mnie to, że mamy świetny, zgrany zespół, ludzi z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami.  

CZEGO (BYĆ MOŻE) NIE WIECIE O PORCIE IŁAWA...

1. W obiekcie przy ulicy Chodkiewicza będzie funkcjonowało Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, czyli miejsce, w którym odwiedzający miasto nad Jeziorakiem turyści uzyskają wszelkie informacje dotyczące lokalnej oferty. Uruchomienie tej usługi będzie możliwe m.in. dzięki pozyskaniu dofinansowania za zakup wartego 80 tysięcy złotych elektronicznego punktu obsługi.

2. Port Iława ma składający się z 16 kamer system monitoringu.

3. Na jednym z pomostów utworzono Aleję Żeglarską, która będzie upamiętniać osoby zasłużone dla tej dyscypliny sportowej i Iławy. Na razie na aleję składają się tabliczki z trzema nazwiskami: Antoniego Gierszewskiego i Mariana Skubija (założycieli Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego) oraz żeglarza Tomasza Lewandowskiego. Z czasem ma być ona uzupełniana o kolejne nazwiska.

4. Obsługa gości obiektu będzie się mogła odbywać w oparciu o system elektroniczny. Po doładowaniu specjalnej karty żeglarz będzie korzystał z poszczególnych usług, a płatność będzie regulowana automatycznie poprzez przyłożenie karty do rozmieszczonych na terenie portu czytników.

5. Port Iława dysponuje przestrzenią do wydzierżawienia przedsiębiorcom. Są to znajdujący się na parterze sklepik/kiosk oraz usytuowany na pierwszym piętrze taras wraz z lokalem, w którym może być prowadzona kawiarnia lub bistro. O tym, kto zostanie dzierżawcą tych pomieszczeń, zadecyduje konkurs, który zostanie ogłoszony po otwarciu obiektu.

Przypominamy również o zaplanowanym na najbliższą sobotę, 11 lipca, dniu otwartym w porcie. W programie wydarzenia przewidziane są liczne rodzinne atrakcje. Po szczegóły zapraszamy do naszej poprzedniej publikacji na ten temat (LINK).

Fot. Info Iława.

 

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~dumna iławianka 6 ponad rok temu

  Super sprawa, port prezentuje się naprawdę zacnie! Zawistni niech zamkną usta bo to co jest mówi samo za siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uku 5 ponad rok temu

  obiekt wygląda fajnie, niestety fajnie też nas kosztował i będzie kosztował, oby się opłacało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kisieliczanin 4 ponad rok temu

  Widzę, że ludzie Pana Ryszczuka rozpoczęli atak na niewygodnego radnego kisielickiego Burmistrza. Po ostatniej sesji Pan Burmistrz zaczął pokazywać swoje możliwości i w maksymalny sposób chce utrudnić życie Panu Ciszewskiemu. Jak dobrze wiemy - jest to bardzo wykształcony w wielu dziedzinach człowiek. Nawet doświadczenie w administracji ma dość spore.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bosman 3 ponad rok temu

  Dyrektor ma robić to, co mu każą leśne dziadki z PO-PiSu, czyli mierny, bierny, ale WIERNY.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julia 2 ponad rok temu

  Fajny ten PORT IŁAWA. Życzę sukcesów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iklss 1 ponad rok temu

  Dyrektor- człowiek przyjęty po znajomości,który się na prowadzeniu portu nie zna.... żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4443 sekundy