REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lipca 2015, 07:05 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. nadesłane przez czytelnika. )

Połączenie wysokich temperatur i sezonu wakacyjno-urlopowego sprawia, że obie miejskie plaże cieszą się dużym zainteresowaniem. Tłumy można zaobserwować zwłaszcza na "dzikiej", która niedawno mocno zyskała na atrakcyjności dzięki nowemu pomostowi i wodnemu placowi zabaw. Nasz czytelnik zauważył jednak pewien problem związany z tym drugim elementem.

Na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło zdjęcie i list od czytelnika oburzonego zachowaniem kilku dorosłych osób, które zajęły wodny plac zabaw, nie pozwalając się na nim bawić oczekującym dzieciom. Oto treść wiadomości, którą otrzymaliśmy w tej sprawie:

"Na plaży przy Kajki jest pompowana zabawka dla dzieci. Co robią tam dorośli, szczególnie ci większych rozmiarów, którzy prawie zatopili sprzęt?! Dzieci stoją obok i czekają, aż dorośli się pobawią  - dla mnie to szok. Jutro osobiście będę "gonił" każdego, kto dzieciakom zabiera frajdę."

Przy okazji warto przypomnieć, że miejscy radni już uchwalili obowiązujący na wodnym placu zabaw regulamin. Wróciliśmy do niego, by sprawdzić, jak określony jest wiek użytkowników. Okazało się, że dokument precyzuje jedynie minimalny wiek użytkowników (jest to sześć lat, pod warunkiem, że dziecko umie pływać i przebywa pod opieką dorosłego), natomiast maksymalny wiek nie jest określony. Czy to błąd radnych? A może, pomimo braku formalnego zapisu w tej sprawie, dorośli powinni po prostu ustąpić młodszym? 

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Etka 2 ponad rok temu

    Z tego co widzę, to ta "zabawka" w kształcie rogala jest ogólnie niebezpieczna. Na dnie wystaje betonowy kwadrat, przez który już kilka osób rozwaliło sobie stopy. Dzieci spadają z wysokiej wysokości z tego rogala na inne dzieci. To nie jest dobra zabawka dla nich. Niech rodzice sobie to w końcu uświadomią. A co do "boiska do siatki", jeszcze moje oczy nie widziały, by dzieci grały tam w siatkę. Jak ktoś już przynosi piłkę, to są to nastolatkowie, którzy mają również prawo do zabawy, gdyż jest lato i oni też mają wakacje. Czekam na więcej atrakcji na dzikiej plaży. Jeśli będzie ich sporo, to każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~tomika 1 ponad rok temu

    usiądzie taka tłusta krowa jedna z drugą i pierdzi dziecku dupskiem pod nos bo ona musi swój tłuszcz topić a maluch co tam bawić się nie musi,trzepa taką tępotę nazywać po imieniu niestety

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5128 sekundy