REKLAMAfredom
REKLAMAprofi

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 czerwca 2015, 13:09 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne.)

Mamy ciężki orzech do zgryzienia - przyznaje prezes GKS-u Wikielec i jednocześnie gminny radny z tej miejscowości, Mariusz Jajkowski. Przed klubem, który w zakończonym już sezonie piłkarskim wywalczył awans do III ligi, stoi trudne zadanie. Działacze mają zaledwie kilka miesięcy na dostosowanie stadionu do wymagań wyższej klasy rozgrywek. Jak zauważa prezes Jajkowski, awans to splendor, ale i wydatki. 

Szacuje się, że dostosowanie użytkowanego przez GKS Wikielec stadionu do wymogów III ligi będzie kosztować około 50-60 tysięcy złotych. Trzeba wykonać podjazdy dla osób niepełnosprawnych, uzupełnić ogrodzenie, ustawić około 100 dodatkowych krzesełek dla kibiców, a dla tych najbardziej agresywnych spośród przyjezdnych - klatkę.

- Nie jest prawdą, że czekamy tylko na gminną dotację. Sami również zabezpieczymy środki na wykonanie niezbędnych prac, tak jak robiliśmy to zawsze do tej pory - zaznaczył w rozmowie z nami Mariusz Jajkowski, prezes GKS-u, który w Radzie Gminy Iława reprezentuje Wikielec. - Jednak bez pomocy z Urzędu Gminy w wysokości około 30 tysięcy złotych się nie obejdzie. Warto pamiętać też o tym, że stadion jest własnością gminy, a klub jedynie go dzierżawi. Poza tym, nasz sukces sportowy w pozytywny sposób promuje gminę. 

Jeśli wszystkie niezbędne prace nie zostaną wykonane, GKS będzie musiał liczyć się z tym, że nie zostanie dopuszczony do rozgrywek w III lidze.

Sprawa podzieliła gminnych radnych, a wójt (jesteśmy w końcu już w połowie roku budżetowego) jest między młotem a kowadłem. Wiadomo, że część członków rady uważa, że dotacja dla GKS-u oznacza cięcia na sporcie dziecięcym i młodzieżowym, a część wolałaby, żeby inwestować w ich miejscowościach. Pomocy finansowej mogą potrzebować również Czarni Rudzienice, którzy również zakończyli sezon awansem (w tym przypadku do okręgówki). Inni już udzielili klubowi swojego poparcia. 

Na rozstrzygnięcie w sprawie nie powinniśmy długo czekać. Kwesta ma zostać poddana pod głosowanie podczas najbliższej sesji Rady Gmina Iława, którą zaplanowano na najbliższy piątek. O rozstrzygnięciu poinformujemy na portalu.

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Hkl 2 ponad rok temu

    A co ma Iława do wikielca niech sobie robią zrzutkę u siebie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Fafeł 1 ponad rok temu

    Iława to +/- 33tyś ludzi tak ? A są jeszcze inne okoliczne wsie + sam Wikielec Niech 6000 osób zrzuci się po 5zł i po kłopocie, albo kłopotem będą dwa piwka mniej czy 1/4 paczki fajek :)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4506 sekundy