ZDZ
REKLAMASadek

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2015, 13:31

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum klubu. )

W minioną sobotę, 20 czerwca, zawodnicy Drākens Iława wzięli udział w XI Mistrzostwach Polski Łodzi Smoczych, które odbyły się w Bydgoszczy. Iławianie wystartowali w kategorii FAN OPEN na dystansie 200 m na łodziach dziesięcioosobowych. Klub z Iławy jako jedyny wystawił w tej kategorii 2 osady: męską i żeńską.

Konkurencja była silna, a walka w poszczególnych biegach bardzo wyrównana. Po biegach kwalifikacyjnych Drākensi zajmowali 3 miejsce, ustępując liderowi tylko o 0,2 s. Ostatecznie, po biegach półfinałowych i finałowych, męska osada uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Natomiast panie, podejmując nierówną walkę z osadami złożonymi głównie z mężczyzn, zajęły 7 miejsce w tej konkurencji, uzyskując w swoich startach bardzo dobre czasy.

To nie koniec miłych akcentów dla osady z Iławy. W drużynie gdańskiego MRKS-u startował trener Drākensów Jakub Sławiński (czwarta fotografia), który zdobył tego dnia dwa złote medale w kategoriach SPORT MIKST I SPORT OPEN na dystansie 500 m.

Przy okazji relacjonowania kolejnego udanego występu warto wspomnieć również o nadchodzącej imprezie sportowej organizowanej przez zawodników Drākens Iława. Festiwal Sportu dla Wszystkich – Smocze Łodzie – Złote Wiosło Jezioraka odbędzie się na akwenie Małego Jezioraka w sobotę, 4 lipca. Zapowiada się bardzo ciekawa walka, zarówno wśród zespołów w kategoriach AMATOR (kategoria przewidziana dla osób, które wcześniej nie miały kontaktu z wiosłowaniem) jak i FAN, w której wystartują m.in. Drākensi.

Nieco wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w Ostródzie, Drākensi wspólnie z Lodowatymi Iława (czyli klubem zrzeszającym iławskich morsów) wystartują w jednym zespole w wyścigu na smoczej łodzi oraz w meczu piłki na wodzie w ramach Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego.

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Polski w kategorii FAN 200 m przedstawia się następująco:
1. Victoria Sztum
2. Drako Wałcz
3. Top Gaz Desperados
4. Drākens Iława I
...
7. Drākens Iława II

Fot. Archiwum klubu. 


REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3129 sekundy