REKLAMAYasumi
REKLAMAprofi

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 sierpnia 2016, 07:04

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Trwają rozmowy w sprawie możliwości przeniesienia siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie z ulicy Jagiellończyka do zabytkowego budynku położonego przy ulicy Wyszyńskiego. Ratusz zgłosił nawet inicjatywę do konkursu "Modelowa rewitalizacja miast". Co ciekawe, przeniesiona biblioteka pełniłaby nie tylko funkcje domu książki, ale także centrum aktywizacyjnego dla różnych grup społecznych. 

Obszerny, zabytkowy budynek z czerwonej cegły położony w centrum Iławy, przy ulicy Wyszyńskiego, nie jest miejską własnością. Należy on do spółki LPB. Trwają rozmowy dotyczące przejęcia obiektu przez miasto, mówi się m.in. o możliwości dokonania wymiany. Właściciel budynku miałby otrzymać w zamian inną, należącą do Gminy Miejskiej Iława, nieruchomość.

Po co miastu ten budynek? Burmistrz Adam Żyliński chciałby przenieść tam siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie. Wydział Planowania, Inwestycji i Monitoringu podjął już pierwszą próbę uzyskania na ten cel wsparcia finansowego. Inicjatywę zgłoszono do konkursu "Modelowa rewitalizacja miast". Koncepcja zakłada nie tylko remont i techniczną adaptację. Organizator konkursu, czyli Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, przedstawił interpretację rewitalizacji jako procesu, który uwzględnia zarówno sferę gospodarczą, jak i społeczną I tak - biblioteka w nowej siedzibie byłaby czymś więcej, niż zakłada podejście standardowe. Miały pełnić funkcję centrum aktywizacyjnego dla różnych grup mieszkańców - od tych młodszych po najstarszych.

Konkurs do łatwych nie należy. Rywalizacja o miejsce rankingowe ma charakter ogólnopolski, a projektów, które uzyskają dofinansowanie, będzie tylko 20. Urząd Miasta już teraz zapowiada, że jeśli się nie uda, podejmowane bedą starania o uzyskanie dotacji z innych źródeł.  

Fot. Info Iława. Zdjęcia z 8 czerwca. Na ten zabytkowy budynek długo nie było pomysłu. Koncepcja burmistrza Adama Żylińskiego zakłada przeniesienie tutaj Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMASWW
Artykuł załadowany: 0.372 sekundy