REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

6 maja br. Starosta Iławski udzielił Gminie Miejskiej Iława pozwolenia na budowę drogi dojazdowej do nowej siedziby sądu wraz z parkingami. Dokładnie trzy tygodnie później ratusz rozpisał przetarg na realizację inwestycji. Postępowania jeszcze nie rozstrzygnięto, dlatego nie wiemy jeszcze, kto i za ile zrealizuje inwestycję. Wiadomo za to, kiedy ma ją skończyć.

Do końca lipca 2016 roku na miejskich działkach przy ulicy Kopernika w Iławie ma powstać droga dojazdowa do nowej siedziby Sądu Rejonowego w Iławie wraz z parkingami. Zaprojektowano ją pomiędzy zabudową jednorodzinną przy ul. Jana III Sobieskiego, zabudową wielorodzinną przy ul. Kopernika oraz nowym budynkiem sądu i ciągiem pieszo-rowerowym. Inwestor, Urząd Miasta w Iławie, jest obecnie na etapie wyłaniania wykonawcy tej inwestycji. Będzie ona polegała na budowie nawierzchni ulicy wraz z parkingami (w obu przypadkach zaprojektowano nawierzchnię z kostki betonowej), budowie ciągów pieszych wraz z montażem barier ochronnych, a także budowie kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Wykonawca będzie miał również za zadanie wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz zagospodarowanie przyległych terenów zielonych.

Projektowana prędkość drogi to 30 km/h. W bezpośrednim sąsiedztwie gmachu sądu, według projektu, pojazdy o masie powyżej 2,5 tony ma obowiązywać strefa ograniczonego postoju. Powstaną przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Krawężnik ma zostać obniżony do 1 cm ze względu na dostępność dla osób niepełnosprawnych ruchowo. 

Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych urzędu. Na oferty od zainteresowanych firm ratusz czeka jeszcze do końca tego tygodnia (roboczego, a zatem do piątku, 12 czerwca). Wyłonionego w procedurze przetargowej wykonawcę i koszt inwestycji poznamy więc najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.

Tymczasem na skwerze między ulicami Sobieskiego, Kopernika i Wyszyńskiego wciąż trwa budowa nowego gmachu, który będzie siedzibą Sądu Rejonowego w Iławie.

Fot. Info Iława. Zdjęcia z 8 czerwca.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3596 sekundy