REKLAMApluszak
REKLAMAprofi

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2015, 10:26

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. nadesłane na kontakt@infoilawa.pl. )

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Reprezentacji Polskiego Związku Kręglarskiego Sekcji Niepełnosprawnych w Mistrzostwach Świata IBSA w kręglach klasycznych w Rakovicach na Słowacji. W Mistrzostwach wystartowała 15-osobowa reprezentacja Polski, w tym troje przedstawicieli Iławskiej „Moreny”. Polscy zawodnicy wywalczyli aż 7 medali.

Regina Szczypiorska i Szczepan Polkowski w kat. para mixty B1 zdobyli złoty medal i tytuł Mistrza Świata. Rozgrywki toczą się systemem pucharowym. W drodze do medalu nasza para pokonała reprezentantów 10 państw. O bardzo dużym sukcesie może mówić pani Regina, która w kat. Individual kobiet B1, wśród 12 zawodniczek, uplasowała się na 3 miejscu. Również pan Szczepan zdobył drugi medal - z drużyną męska wywalczył 1 miejsce i tytuł drużynowego Mistrza Świata. Trzeci z naszych reprezentantów Tomasz Ćwikła był zawodnikiem rezerwowym do drużyny męskiej. Startował po raz pierwszy i udało mu się zając 22 miejsce. Mimo braku kręgielni klasycznej w Iławie sukces ten był możliwy dzięki systematycznym treningom na kręgielni OSiR w Brodnicy.

Fot. Regina Szczypiorska i Szczepan Polkowski. 

REKLAMAgeodeta

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6148 sekundy